SOR przyjął matkę z noworodkiem. Kobietę skierowano na oddział pediatryczny, a tam doszło do zgonu noworodka. Dochodzenie w tej sprawie wszczęcie zostało przez prokuraturę.

Tragedia w brzeskim szpitalu

Zrozpaczona kobieta ze swoim miesięcznym dzieckiem pojawiła się na SOR około godz. 3:00 w nocy, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Był to środek nocy z 19 na 20 maja. Kobieta została odesłana na oddział dziecięcy. Po dwóch godzinach dziewczynka odeszła. Jak donosi portal "o2.pl", dziecko miało problemy oddechowe.

20 maja 2024 r. do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wpłynęło zgłoszenie dotyczące śmierci dziecka w szpitalu. Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz monitoring. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Brzesku ciało dziecka zabezpieczono do sekcji. Okoliczności i przyczyna śmierci dziecka będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa — powiedziała portalowi informatorbrzeski.pl asp. szt. Ewelina Buda, przedstawicielka brzeskiej Komendy Powiatowej Policji.

Wszczęto dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania zgonu

Brzeska Prokuratura Rejonowa rozpoczęła dochodzenie w sprawie. Chodzi o nieumyślne spowodowanie śmierci jednomiesięcznego noworodka. Zastępca prokuratora rejonowego, Dorota Gac poinformowała media, że podczas postępowania zabezpieczone zostały kserokopie dokumentacji medycznej, nagrania z monitoringu znajdującego się w korytarzu przy SOR i przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Dodała, że dochodzenie wciąż trwa, a sprawa jest rozwojowa.

Głos w tej sprawie zabrała też rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku, Monika Burek. Potwierdziła, że faktycznie doszło do dramatycznych wydarzeń na terenie placówki nad ranem w poniedziałek. Dodała, że brzeski szpital współpracuje z prokuraturą i policją.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Kiedy teściowa wzięła mikrofon i wyszła na scenę, Anna zamarła": Nie spodziewała się niczego dobrego

Zerknij: Zasiłek pogrzebowy w końcu podlegać będzie waloryzacji. Takiej kwoty nikt się nie spodziewał