Wtorek przyniósł smutną wiadomość o kolejnej śmierci polskiego żołnierza podczas ćwiczeń wojskowych w Tatrach. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w wyniku tragicznego wypadku, który miał miejsce podczas ćwiczeń wojsk specjalnych, jeden z żołnierzy stracił życie.


Zdarzenie miało miejsce w okolicy Niżnych Rys, gdzie podczas szkolenia górskiego doszło do zejścia lawiny, w wyniku czego jeden z żołnierzy Wojsk Specjalnych uległ poważnemu wypadkowi. Mimo natychmiastowej interwencji TOPR oraz zaangażowania kolegów, nie udało się uratować życia żołnierzowi.


"Dziś przed południem, w trakcie szkolenia górskiego, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem żołnierza Wojsk Specjalnych. W wyniku zejścia lawiny jeden z żołnierzy uległ wypadkowi. Mimo starań TOPR oraz kolegów, żołnierza nie udało się uratować" - czytamy w oficjalnym komunikacie Dowództwa Generalnego.


Szczegółowe informacje na temat tego tragicznego zdarzenia zostaną przedstawione przez pełniącego obowiązki Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, generała broni Marka Sokołowskiego.


Żołnierze Wojsk Specjalnych to elita polskich sił zbrojnych, którzy często podejmują trudne i ryzykowne zadania w najtrudniejszych warunkach terenowych. Śmierć jednego z nich jest bolesnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach, z jakimi spotykają się ci, którzy służą w służbach specjalnych, poświęcając swoje życie dla bezpieczeństwa kraju.


Cała społeczność żołnierska oraz obywatele kraju składają kondolencje rodzinie i bliskim żołnierza, wyrażając głęboki szacunek dla jego służby i poświęcenia.


To też może cię zainteresować: Zbigniew Ziobro napisał poruszający list do Szymona Hołowni. Mówi o poważnej chorobie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szaleje poważny wirus. Tylko w ubiegłym tygodniu odnotowano ponad 23 tysiące nowych przypadków