Ostatnie dni przyniosły w polskiej polityce wiele rozważań na temat przyszłości prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Spekulacje na temat jego ewentualnej emerytury były przedmiotem intensywnych dyskusji, a jasność w tej sprawie pojawiła się po wyjątkowo bezpośrednim pytaniu postawionym przez Patryka Michalskiego z Wirtualnej Polski w korytarzu Sejmu.

Pogłoski na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego z polityki krążyły już w 2020 roku, jednakże od tamtej pory niewiele działo się w tej kwestii. Sam prezes PiS deklarował wcześniej, że kolejne wybory w partii nie będą czasem, gdy wystawi swoją kandydaturę, informuje Goniec.

W środę (21.02), na łamach dwumiesięcznika "Arcana", profesor Andrzej Nowak, ceniony intelektualista prawicy, podjął publiczny apel do Jarosława Kaczyńskiego o odejście na emeryturę. W swoich słowach podkreślił, że gotowość do odejścia jest miarą dojrzałości, a według niego, prezes PiS nie sprostał już tej wielkiej odpowiedzialności, którą na siebie przyjął.

Patryk Michalski z Wirtualnej Polski postawił wyjątkowo konkretne pytanie Kaczyńskiemu na korytarzu Sejmu dotyczące jego emerytalnych planów. W odpowiedzi prezes PiS stwierdził krótko: "Nie zamierzam", jednoznacznie uciął spekulacje na temat swojego odejścia z polityki.

Dodatkowo Jarosław Kaczyński wspomniał o poprzednich wypowiedziach profesora Nowaka, który już w 2015 roku wyrażał podobne zdanie co do jego roli w polityce. Prezes PiS przyznał, że bardzo ceni profesora jako wybitnego intelektualistę, ale jednocześnie zaznaczył, że w kwestiach politycznych mają różne spojrzenia.

Reakcja Jarosława Kaczyńskiego na pytanie o emeryturę wywołała mieszane uczucia wśród obserwatorów polityki, jednocześnie akcentując zdecydowane stanowisko lidera partii. Czas pokaże, jakie zmiany zaszumiały będą w polskiej scenie politycznej w najbliższych miesiącach.

Jak informował portal "Życie News":
Przypomnij sobie: