Jak informuje portal „Gazeta”, jedna z parafianek kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Chmielniku nie była w stanie nie zareagować na zachowanie spowiadającego ją kapłana. Postanowiła zareagować i przypomnieć duchownemu, jaka jest jego rola w konfesjonale. Poznajcie szczegóły!

Spowiedź budzi wiele emocji

Nie ulega wątpliwości, że spowiedź jest tym sakramentem, który budzi najwięcej skrajnych emocji. Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się postulaty rezygnacji ze spowiedzi najmłodszych, dla których jest to silne, często traumatyczne przeżycie, jeśli trafią na kapłana, który nie ma odpowiedniego dla dzieci.

Nie brakuje jednak i dorosłych osób, dla których spowiedź była traumą i powodem silnego stresu, na co dowodem jest historia kobiety z parafii w Chmielniku. Opowiedziała ją jedna z użytkowniczek portalu Twitter, która była świadkiem całej sytuacji.

„Do dziś pamiętam pewną staruszkę u spowiedzi, która wyparowała tak, że cały kościół słyszał: "Milcz sługo boży! Ja z Nim rozmawiam, a ty masz to przekazać, a nie ze mną dyskutować!" – napisała.

Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl

Internauci reagują

Nie wiadomo, co tak zdenerwowało spowiadającą się seniorkę. Być może był to niewłaściwy komentarz ze strony duchownego albo jakieś niewłaściwe pytanie. Jedno jest pewne, kobieta doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że kapłan w konfesjonale jest tylko pośrednikiem, a nie wszechmocnym guru.

Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy, w której wielu internautów stanęło po stronie staruszki. „Brawa dla starszej Pani! W punkt”, „Mądra staruszka” – to tylko część komentarzy, jakie można znaleźć pod wpisem.

Spowiedź/YouTube @Telewizja Misericordia
Spowiedź/YouTube @Telewizja Misericordia
Spowiedź/YouTube @Telewizja Misericordia

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Ksiądz ujawnia tajemnice spowiedzi. Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas sakramentu pokuty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Wydaję na fryzjera 600 złotych i nie zamierzam oszczędzać. Nie zmieni tego nawet oburzenie teściowej

O tym się mówi: Najnowszy wywiad Anny Lewandowskiej wywołał ogromne poruszenie. "To są trudne rozmowy i trudne pytania, ale uważam, że trzeba je prowadzić"