W poniedziałek 4 grudnia media obiegła informacja o śmierci dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni w głowę przez Maksymiliana F., którego funkcjonariusze konwojowali. Jak przypomina portal „Super Express”, decyzją sądu oskarżony trafił do aresztu. Tabloid przekazał, w jakich warunkach będzie przebywał aresztant.

Zbrodnia, która wstrząsnęła Polską

1 grudnia dwóch wrocławskich policjantów konwojowało poszukiwanego listem gończym Maksymiliana F. W pewnym momencie przewożony radiowozem przestępca wyciągnął broń i strzelił obu policjantom w głowę. Stan funkcjonariuszy był krytyczny, choć lekarze do końca walczyli o ich życie. Niestety w poniedziałek 4 grudnia do mediów dotarła informacja o śmierci policjantów.

„Super Express” wskazuje, w jakich warunkach będzie przebywał w areszcie oskarżany o zabicie policjantów Maksymilian F. Warunki te jasno określone są w obowiązujących przepisach.

Maksymilian F., jak każdy inny osadzony w areszcie może liczyć na wydanie mu odzieży, bielizny, pościeli, środków higienicznych, sprzętów stołowych, a także środków, które pomogą utrzymać porządek w celi, w której będzie oczekiwał na proces.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Tak wygląda pobyt w areszcie

W większości aresztów funkcjonują zakłady żywienia zbiorowego, które wydają osadzonym trzy posiłki dziennie. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, posiłki te muszą mieć odpowiednią wartość odżywczą. Raz dziennie aresztanci i osadzeni muszą otrzymać ciepły posiłek.

Posiłki serwowane więźniom mają być dostosowane do stanu zdrowia, wieku, a jeśli więzień pracuje, także rodzaju wykonywanej przez niego pracy.

W cały kraju zawyją syreny

We wtorek 5 grudnia w całym kraju zawyją syreny policyjne. W ten sposób policjanci chcą uczcić pamięć swoich kolegów, którzy zostali zabici przez Maksymiliana F. Syreny mają zostać włączone o godzinie 17:00.

To też może cię zainteresować: Szymon Hołownia zdecydował się na dość niecodzienny krok. Internauci nie kryli entuzjazmu. Wszystko jest na zdjęciach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne informacje obiegły media. Odszedł aktor z kultowej produkcji „Vabank”. Żegnają go bliscy, przyjaciele i fani jego talentu

O tym się mówi: Znane są wyniki sekcji Gabriela Seweryna. Czy udało się ustalić przyczyny nagłego odejścia bohatera "Królowych życia