Śmierć Gabriela Seweryna wstrząsnęła sympatykami programu "Królowe Życie" i całą opinią publiczną. Jak informuje portal "Super Express", sprawą śmierci 56-latka zajęła się prokuratura w Legnicy. Jej przedstawiciele potwierdzili, że spływają do niej zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jedną z organizacji, które zdecydowały się na ten krok, jest Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Rzeczniczka prokuratury w rozmowie z tabloidem przekazała nowe informacje.

Tego nikt się nie spodziewał

We wtorek 28 listopada pojawiła się informacja o śmierci Gabriela Seweryna, która wywołała ogromny szok i pytania, czy zrobiono wszystko, żeby uratować życie 56-latka. Niedługo przed śmiercią w sieci pojawiło się dramatyczne nagranie, na którym bohater "Królowych Życia" trzyma się za klatkę piersiową.

Wiadomo, że zgłosił się do szpitala, gdzie miał otrzymać płyny i leki. Miały zostać u niego przeprowadzone także badania. Rzeczniczka placówki przekazała, że kiedy wydawało się, że sytuacja jest już opanowana, doszło u Seweryna do zatrzymania krążenia. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Lidia Tkaczyszyn rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy w rozmowie z "Super Expressem" potwierdziła, że zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok 56-latka. Ma się ona odbyć jeszcze w tym tygodniu.

Gabriel Seweryn/YouTube @Info-Fakty
Gabriel Seweryn/YouTube @Info-Fakty
Gabriel Seweryn/YouTube @Info-Fakty

Prokuratura potwierdza

Tkaczyszyn przekazała, że we wtorek w godzinach wieczornych pojawiły się dwa zawiadomienia, które wskazywały, że mogło dojść do niewłaściwego sposobu udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Przedstawicielka prokuratury wskazała również, że policja potwierdziła fakt wezwania ich do mężczyzny, który miał być agresywny względem sanitariuszy z pogotowia.

"Zespół pogotowia zwrócił się o pomoc do policji, która potwierdziła, że z przyczyn niezależnych od ratowników nie można było udzielić pomocy. Następnie mężczyznę prywatnym transportem do szpitala zawiózł znajomy. Te materiały są włączone do postępowania w sprawie zgonu mężczyzny. W oparciu o sekcję zwłok wyjaśnimy przyczynę zgonu i wyjaśnimy wszelkie inne okoliczności" - przekazała rzeczniczka prokuratury.

Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach

Co sądzicie o całe sytuacji?

To też może cię zainteresować: Nagle odszedł Gabriel Seweryn. Celebryta pod koniec życia przeżywał trudny okres. Znany projektant został zmuszony do rejestracji jako bezrobotny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nie zamierzam przyjmować kapłana na kolędzie. "Ksiądz, który żyje w parafii jak pączek w maśle, nie będzie mnie pouczał"

O tym się mówi: Jego występ w programie "Jeden z dziesięciu" zachwycił. Sąsiedzi Artura Baranowskiego zdradzają, jaki jest na co dzień