Nie wszyscy wierni Kościoła katolickiego zdają sobie sprawę, że lista grzechów jest dłuższa niż te zawarte w Dekalogu, przykazaniach kościelnych, czy siedmiu grzechach głównych. Jak informuje portal "O2", katalog grzechów jest systematycznie rozbudowywany przez hierarchów. Z czego powinniśmy się spowiadać?

Przed wizytą w konfesjonale

Listopad i następujący po nim grudzień to czas, kiedy większa liczba katolików przystępuje do sakramentu pokuty. Przed przystąpieniem do spowiedzi warto zapoznać się z aktualną listą grzechów. Jeśli myśleliście, że katalog grzechów się nie zmienia, jesteście w sporym błędzie. Lista jest systematycznie aktualizowana.

Zła wiadomość jest taka, że pozycji w katalogu grzechów nie ubywa. Wprost przeciwnie, wpisywane są do niego nowe przewinienia, które związane są ze zmieniającą się rzeczywistością wokół nas.

Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn
Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn
Konfesjonał/YouTube @Krzysztof Augustyn

Co na liście grzechów?

Na zaktualizowanej liście grzechów znajdziemy nie tylko zażywanie i sprzedaż substancji niedozwolonych, ale także przewinienia związane z cyberprzestrzenią. Na liście znajdziemy wszelkiego rodzaju oszustwa za pomocą wiadomości SMS, czy e-mail. Grzechem jest również hejt w sieci.

Stosowanie mobbingu wobec pracowników jest także grzechem, który osoby go popełniające powinny wyznać w trakcie spowiedzi. Także uczestnictwo w "wyścig szczurów" w wielkich korporacjach to coś, o czym powinniśmy powiedzieć kapłanowi. Także gromadzenie nadmiernego bogactwa uznawane jest za grzech, z którego należy się wyspowiadać.

Za grzech Kościół katolicki uznaje przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej i inne formy zabezpieczania się przed ciążą. Spowiadać należy się także z udziału w procedurze in vitro.

Konfesjonał/YouTube @ewangelizuj_pl
Konfesjonał/YouTube @ewangelizuj_pl
Konfesjonał/YouTube @ewangelizuj_pl

Na liście grzechów znajdziemy również produkowanie niezdrowej żywności, czy zanieczyszczanie środowiska. Znajdziemy tu także grzechy związane z eksperymentami genetycznymi, przekręty finansowe, a także tzw. neopogaństwo.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Grób Anny Przybylskiej tonął w zniczach. Na mogile uwielbianej aktorki zabrakło miejsca na lampiony

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Obsada "Przyjaciół" przerwała milczenie po niespodziewanym odejściu Matthew Perry'ego. "Z czasem powiemy więcej, o ile będziemy w stanie"

O tym się mówi:Ewa Błaszczyk podzieliła się ważnymi wieściami dotyczącymi córki. "Dopiero teraz mam poczucie, że coś może uda się dla niej zrobić"