Jak przypomina portal "Interia", wrzesień i październik rozpieszczały nas ciepłą i słoneczną aurą. Z prognoz na listopad wynika, że raczej nie ma się co spodziewać utrzymania się tej tendencji. Jedenasty miesiąc roku upłynie nam pod znakiem zmiennej aury. Jakiej pogody można się spodziewać 1 i 2 listopada.

Jaka pogoda we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny?

Choć do pierwszego dnia listopada zostało jeszcze trochę czasu, wielu z nas zastanawia się nad tym, w jakiej aurze przyjdzie nam świętować dzień Wszystkich Świętych. Na ten moment prognozy długoterminowe wskazują, że raczej nie powinniśmy się spodziewać tego dnia złotej polskiej jesieni.

Analizy modeli synoptycznych wskazują, że w pierwszych dwóch dniach listopada należy spodziewać się zachmurzenia z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. W nocy spodziewane są przygruntowe przymrozki. Na termometrach zobaczymy od 8 do 11 stopnie Celsjusza. Do najcieplejszych obszarów naszego kraju należeć będą Małopolska i Podkarpacie.

Najchłodniejszym rejonem mają być Warmia i Mazury, gdzie możliwe będą jednak chwile ze słońcem.

Jesień, liście/YouTube @Echa Leśne
Jesień, liście/YouTube @Echa Leśne
Jesień, liście/YouTube @Echa Leśne

Jaki będzie listopad 2023?

Amerykański model klimatyczny (CFS) wskazuje, że listopadowa aura będzie dość zmienna. Można się spodziewać okresowych napływów mas cieplejszego powietrza. Ma to być także dość wietrzny miesiąc, w którym będą zdarzały się dni dwucyfrowymi wartościami temperatury.

"Z uwagi na okresową dużą aktywność cyrkulacji strefowej, możliwe są fale silnego wiatru. Nie można wykluczyć pojedynczych dni z burzami, zarówno w chłodnych masach okresami płynących z północy, jak i też na aktywnych frontach głębokich niżów w cieplejszych masach" - możemy przeczytać na portalu "Fani Pogody".

Modele wskazują, że w drugiej połowie listopada możemy spodziewać się pierwszych w tym sezonie opadów śniegu. Wiele wskazuje na to, że średnia temperatura w przyszłym miesiącu będzie wyższa od normy wieloletniej.

deszcz / YouTube: Spokojna Muzyka
deszcz / YouTube: Spokojna Muzyka
Deszcz / YouTube: Spokojna Muzyka

Przypominamy, że prognozy długoterminowe obarczone są sporym ryzykiem błędu.

To też może cię zainteresować:Polska scena muzyczna pogrążyła się w żałobie. Odeszła "jedna z najjaśniejszych gwiazd"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W trakcie debaty wyborczej niespodziewanie padło nazwisko Krzysztofa Krawczyka. Który z polityków i z jakiego powodu wspomniał o artyście

O tym się mówi:Agata Kornhauser-Duda zachwyciła internautów. W takiej odsłonie nie widzieliśmy już dawno