W poniedziałkowy wieczór w TVP odbyła się "Debata Wyborcza". Zdania co do jakości samej debaty, jak i do tego, jak zaprezentowali się w jej trakcie poszczególni politycy, są mocno podzielone. Jak podaje portal "Pomponik", niespodziewanie w trakcie wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego padło nazwisko Krzysztofa Krawczyka. Poznajcie szczegóły!

Debata wyborcza i Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, zostawiając po sobie ogromny dorobek artystyczny. Choć nikt nie odmawia zmarłemu piosenkarzowi wielkości, chyba nikt nie spodziewał się, że jego nazwisko padnie w trakcie poniedziałkowej debaty wyborczej w TVP. Przywołał je przedstawiciel obecnego obozu władzy, Mateusz Morawiecki.

Urzędujący premier oskarżył Donalda Tuska, że ten w czasie swoich rządów wyprzedawał polski majątek. "Sprzedawali nawet kolejkę na Kasprowy i nagrania Krzysztofa Krawczyka i Czerwonych gitar" stwierdził reprezentant obecnego obozu władzy.

Mateusz Morawiecki/YouTube @TVP Info
Mateusz Morawiecki/YouTube @TVP Info
Mateusz Morawiecki/YouTube @TVP Info

O co właściwie chodzi?

Mateusz Morawiecki miał najprawdopodobniej na myśli sprzedaż Przedsiębiorstwa "Polskie Nagrania". Firma posiadała prawa producenckie do utworów nie tylko Krzysztofa Krawczyka i Czerwonych Gitar, ale także m.in. Marka Grechuty i Wioletty Willas. W 2015 roku Katalog Polskich Nagrań z upadłego przedsiębiorstwa wykupił Worner Music Poland.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało, że jest gotowe odkupić nagrania "za rozsądną cenę". W 2017 roku transakcja nie doszła do skutku i choć obie strony zapowiadały, że "nie wykluczają podjęcia ponownych negocjacji w przyszłości". Do tej pory nie udało się resortowi Piotra Glińskiego rozwiązać.

Krzysztof Krawczyk/ YouTube @79wiosna
Krzysztof Krawczyk/ YouTube @79wiosna
Mateusz Morawiecki/YouTube @TVP Info

Co sądzicie o przywoływaniu Krzysztofa Krawczyka w trakcie debaty?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy. Sprawa jest bardzo poważna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Marcin Hakiel przerwał milczenie. Sprawa dotyczy relacji z byłą żoną