Jak przypomina portal "Goniec", w poniedziałkowej "Debacie Wyborczej" w TVP wzięli udział przedstawiciele partii, które zarejestrowały swoich kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Debata budziła ogromne emocje na długo przed tym, jak się odbyła. Nie inaczej było w jej trakcie i po jej zakończeniu.

Widzowie bezlitośnie ocenili debatę w TVP

"Debata Wyborcza" zorganizowana przez TVP odbyła się w studiu ATM na Wale Międzyszyńskim w Warszawie. Na miejscu pojawili się przedstawiciele 6 komitetów wyborczych. Obecny obóz władzy reprezentował premier Mateusz Morawiecki, Koalicję Obywatelską Donald Tusk, Lewicę Joanna Scheouring-Wielgus, Konfederacje Krzysztof Bosak, Trzecia Drogę Szymon Hołownia, a Bezpartyjnych Samorządowców Krzysztof Maj.

W trakcie debaty prowadzący zadali politykom 6 pytań. Każdy z nich miał 60 sekund na odpowiedź. Internauci zwrócili na dysproporcję między długością pytań, które były odczytywane w każdej rundzie dwukrotnie, a czasem przewidzianym na udzielenie odpowiedzi.

"Magazyn Press" wyliczył, ile zajęło zadawanie pytań. I tak ponad minutę odczytywane były pytania dotyczące migracji (1 minuta 11 sekund) oraz prywatyzacji (1 minuta 13 sekund).

Nie zabrakło uszczypliwości

W debacie nie zabrakło uszczypliwych uwag wypowiadanych przez polityków względem siebie. Najbardziej widoczne było to w przypadku głównych antagonistów. Donald Tusk zarzucił Kaczyńskiemu tchórzostwo, a Morawieckiego nazwał Pinokiem. Obecny premier stwierdził z kolei, że lider Koalicji Obywatelskiej dostał od Putina "wazon ze złotem i srebrem".

Tusk zaprosił też na debatę Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, wskazując, że będzie na nich czekał w piątek w dowolnym miejscu, które wskażą.

Internauci mocno skrytykowali Morawieckiego, że każda jego wypowiedź zaczynała się od nazwiska Tuska. "Na każde pytanie odpowiedź zaczyna się od "Tusk", to już męczące…" - pisali internauci.

Komentujący debatę nie mieli wątpliwości, że wygranym całej debaty był Michał Rachoń. Wskazywali, że prowadzący "mówił najwięcej". Pozwolił sobie na mało profesjonalną i całkowicie stronniczą uszczypliwość wobec Donalda Tuska.

" Ta zadziorność byłaby na miejscu względem przywódców państw silniejszych od Polski, a nie względem dziennikarzy. Ale cóż…" - powiedział Rachoń po zakończeniu oświadczenia Tuska.

Debata w TVP/YouTube @TVP Info
Debata w TVP/YouTube @TVP Info
Debata w TVP/YouTube @TVP Info

A wy, jak oceniacie debatę?

To też może cię zainteresować: Najnowsze zdjęcie Lecha Wałęsy wywołało ogromne poruszenie. Były prezydent przebywa w szpitalu. Co się dzieje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Marcin Hakiel przerwał milczenie. Sprawa dotyczy relacji z byłą żoną