Jak przypomina portal "Goniec", w poniedziałek o 18:30 odbyła się debat przedwyborcza zorganizowana przez TVP. Niestety słowa debata jest tu zdecydowanie na wyrost, bo politycy zasadniczo nie mogli wchodzić ze sobą w bezpośrednią polemikę. Uwagę zwracało również to, że odczytywanie pytań trwało dłużej niż czas, jaki liderzy partii politycznych mieli na odpowiedź. Doszło też do poważnej wpadki.

Za nami debata w TVP

Debata wyborcza organizowana przez media sprzyjające władzy od początku budziła wiele emocji. Kto spodziewał się po prowadzących bezstronności, srogo się zawiódł. Pytania zadawane przez Michała Rachonia i Annę Bogusiewicz-Grochowską były nie tylko dłuższe niż czas przeznaczony na odpowiedzi, ale także były na wskroś tendencyjne.

Premier Mateusz Morawiecki koncentrował się przede wszystkim na atakowaniu Donalda Tuska i okresu jego rządów. Donald Tusk zaczął od zarzutu wobec Jarosława Kaczyńskiego, którego postawę określił, jako tchórzostwo. Pozwolił sobie też na określenie Morawieckiego Pinokiem.

Prowadzący debatę w TVP/YouTube @TVP Info

Wpadka w trakcie debaty

Wprawne oko obserwatorów debaty szybko wychwyciło wpadkę TVP, do której doszło pod koniec politycznej potyczki. To właśnie wtedy prowadzący zapowiedzieli blok pytań dotyczący bezpieczeństwa, choć na planszy pojawił się napis "bezrobocie".

Błąd szybko skorygowano, choć internauci nie zapomnieli wytknąć wpadki publicznego nadawcy.

Kto wygrał debatę?

Dla wielu komentatorów debatę wygrał przedstawiciel Trzeciej drogi Szymon Hołownia. Wśród przegranych wymienia się głównie Mateusza Morawieckiego.

Z porównania wyszukiwań w Google największe zainteresowanie wzbudzili przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządów Krzysztof Maj, a także reprezentantka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Dla porównania najmniejszą liczbą wyszukiwań odnotowały nzwiska Hołownia, Bosak i Morawiecki.

Debata w TVP/YouTube @TVP Info
Debata w TVP/YouTube @TVP Info
Debata w TVP/YouTube @TVP Info

Oglądaliście debatę? Jak ją oceniacie?

To też może cię zainteresować: Internauci gratulują Katarzynie Cichopek i Maciejowi Kurzajewskiemu. W sieci aż huczy od plotek. Wszystko po ostatnim zdjęciu zakochanych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: Wiele osób idąc na cmentarz, zabiera ze sobą sól. Powód wiele osób zaskoczy. Patent cieszy się coraz większą popularnością