Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Dużą popularnością cieszą się wszystkie triki związane z czyszczeniem grobów, czy utrzymaniem świeżości kwiatów. Portal "Wirtualna Polska" zdradził patent, który już wykorzystuje wiele osób. Idąc na cmentarz, warto mieć ze sobą trochę soli. W jakim celu?

Sól nie tylko do kuchni

Każdy z nas stosuje w kuchni sól. Jest ona świetnym dodatkiem do dań i przetworów. Ma ona jednak znacznie więcej zastosowań, od praktycznych do wręcz magicznych. W wielu wierzeniach soli przypisuje się moc odpędzania złych duchów i oczyszczania domostwa ze złej energii.

Wiele osób wykorzystuje sól do radzenia sobie z chwastami, inni do czyszczenia. W zimie jest niezastąpiona przy walce z lodem. Okazuje się, że równie skutecznie sprawdzi się na cmentarzu. Z tego patentu korzysta już wiele osób.

Sól/YouTube @Marek Skoczylas i Drużyna Zdrowia
Sól/YouTube @Marek Skoczylas i Drużyna Zdrowia
Sól/YouTube @Marek Skoczylas i Drużyna Zdrowia

Weź na cmentarz sól...

Sól może okazać się niezwykle przydatna na cmentarzu, co nie ma oczywiście związku z przypisywaną jej mocą odganiania duchów i demonów. Ma tu znacznie bardziej praktyczne zastosowanie. Wystarczy dodać trochę soli do zniczy, aby te paliły się znacznie dłużej!

Aby trik zadziałał, wystarczy rozsypać niewielką ilość soli tuż przy knocie. Znicz nie tylko będzie dłużej płonął, ale jego światło będzie też jaśniejsze.

Jeśli chcemy przedłużyć długość palenia się zniczy, można też wypróbować inny patent. Przed zabraniem znicza na cmentarz warto wsadzić go do zamrażarki.

Polacy ruszyli na cmentarze już w piątek! / YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow

O tym też warto pamiętać!

Jeśli zależy nam na tym, żeby kupiony przez nas znicz lub wkład dłużej się palił, przy zakupie sprawdźmy jego wagę. Im cięższy wkład, tym więcej parafiny wykorzystano do jego przygotowania, a co za tym idzie, tym dłużej będzie się on palił.

Kupując wkłady i znicze, warto zwrócić uwagę na to, czy na powierzchni znicza nie widać pęcherzyków powietrza. Jeśli je dostrzeżemy, oznacza to, że parafinę poddano spienianiu. Proces ten sprawia, że znicz nie tylko pali się krócej, ale także jego światło nie jest tak jasne.

Znicze, cmentarz/YouTube @Ogród Moja Pasja
Znicze, cmentarz/YouTube @Ogród Moja Pasja
Znicze, cmentarz/YouTube @Ogród Moja Pasja

A wy, jakie macie patenty na wydłużenie palenia się znicza?

To też może cię zainteresować:Mieszkańcy jednego z polskich miast nie kryją oburzenia pomysłem księdza zarządzającego cmentarzem. Na mogiłach ich bliskich pojawiły się napisy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: W czym pochować zmarłego. Przed tym dylematem stają wszyscy przygotowujący ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Odpowiedź nie jest oczywista