Jak informuje portal "Goniec", mieszkańcy odwiedzający jeden z cmentarzy w Sosnowcu nie kryją oburzenia zachowaniem księdza zarządzającego cmentarzem. Na części grobów znalazł się namalowany farbą napis "likwidacja". Bliscy zmarłych wprost mówią o barbarzyństwie, ale proboszcz stanowczo odpiera te zarzuty. Zapewnia, że napisy w bardzo łatwy sposób da się usunąć.

Ksiądz oznaczył groby, wierni nie kryją oburzenia

Proboszcz zarządzający jednym z sosnowieckich cmentarzy mocno naraził się swoim parafianom. Wierni nie kryli oburzenia postępowaniem kapłana. Na części nagrobków pojawił się napis "likwidacja" wykonany farbą".

Najbardziej zaskakujące było to, że napis ten pojawił się na wielu grobach, które były zadbane i ewidentnie regularnie odwiedzane. W grę wchodziły nawet mogiły malutkich dzieci.

Rodziny zmarłych, na których pojawił się napis, wprost mówią, że doszło do dewastacji nagrobków. Sam duchowny stwierdził, że napisy były tylko próbą zwrócenia uwagi wiernych, że nie zostały uregulowane opłaty za grób.

"Kiedy kończy się dzierżawa, czekamy rok, dwa, trzy, żeby ją przedłużyć. Gdy nikt się nie pojawia, wówczas na nagrobkach pojawiają się napisy. Jeżeli zaległość sięga 7-8 lat, w takiej sytuacji grobowiec ulega likwidacji. Szczątki są zakopywane głębiej i zwalniamy miejsce na nowy nagrobek" - wyjaśnił ks. Andrzej Cieślik z Sosnowca.

Proboszcz bagatelizuje sytuację?

Osoby, które odkryły na grobach najbliższych napisy, nie kryją oburzenia. Jedna z nich w rozmowie z Eską przyznała, że przeoczyła termin płatności, ale wszystko już uregulowała. Jej zdaniem kapłan mógł w inny sposób załatwić sprawę. Wystarczyło zadzwonić do osoby, która widnieje w dokumentach, albo zostawić na grobie informację w formie ulotki.

Proboszcz parafii bagatelizuje zarzuty parafian i stwierdził, że o żadnym zniszczeniu płyty nie może być mowy, bo napis nie został wykonany farbą, a wapnem, które łatwo zmyć.

Oznaczone groby/YouTube @kontrastowo6573
Oznaczone groby/YouTube @kontrastowo6573
Oznaczone groby/YouTube @kontrastowo6573

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Ile zapłacimy za znicze w największych sieciach handlowych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

O tym się mówi: W czym pochować zmarłego. Przed tym dylematem stają wszyscy przygotowujący ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Odpowiedź nie jest oczywista