Jak wskazuje portal "Eska", największe sieci handlowe w swojej ofercie mają coraz więcej zniczy. Trudno się temu dziwić, w końcu Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Wybór jest ogromny, a ceny zróżnicowane. Ile zapłacimy za znicze w Biedronce, Lidlu, czy Netto?

Ile zapłacimy za znicze w 2023 roku?

Na nieco ponad trzy tygodnie przed 1 listopada największe sieci handlowe mają w swoim asortymencie bogaty wybór zniczy. Znajdziemy tam tradycyjne znicze w różnych rozmiarach i o różnych kształtach, a także znicze elektroniczne. Różne są też ceny zniczy. Ile musimy za nie zapłacić w 2023 roku?

Znicze i wkłady do nich możemy kupić na stoiskach przy nekropoliach, choć są one zwykle nieco droższe niż w sklepach znanych sieci. W Biedronce możemy kupić wkłady do zniczy w cenie od 2,49 do 7,99 zł. Droższe są wkłady LED-owe, których ceny zaczynają się od 4,99 do 7,99 zł.

Ceny zniczy we wspomnianej sieci są znacznie bardziej zróżnicowane. Najmniejsze kosztują 3,99 zł, większe kosztują 4,99 i 6,99 zł za sztukę. Czas ich palenia wynosi od 20 do 30 godzin. Więcej zapłacimy za znicze dekoracyjne, im większy, tym droższe. W ich przypadku ceny zaczynają się od 9,99 zł za sztukę.

Znicze/YouTube @fotopilot
Znicze/YouTube @fotopilot
Znicze/YouTube @fotopilot

Ceny małych zniczy w Lidlu są takie same jak w Biedronce. Większe znicze kosztują od 11,99 do 14,99 zł. Bardziej ozdobne modele kosztują od 16,99 zł do 26,99 zł.

Drożej za znicze zapłacą klienci Netto. Tu wkład parafinowy zaczyna się od 6,99 zł za sztukę, ale za to w promocyjnej cenie kupimy paczkę 6 zniczy w cenie 14,94 zł. W pakiecie cena za sztukę do zaledwie 2,49 zł. Mały znicz w Netto to koszt 4,99 zł, nieco większy 6,99 zł. Znicz dekoracyjny w tej sieci to 12,99 -17,99 zł. Przy zakupie większej liczby sztuk, można liczyć na zniżkę.

Jest nieco drożej niż rok temu

Ceny zniczy w tym roku będą nieco większym obciążeniem dla naszych domowych budżetów. Dlatego wielu klientów do ostatniej chwili czeka z zakupem zniczy, licząc na to, że im bliżej 1 listopada, tym ceny będą niższe.

Najniższych cen można się oczywiście spodziewać w marketach tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Musimy się jednak liczyć z tym, że wybór zniczy nie będzie wtedy tak duży.

Znicze/YouTube @Onet News
Znicze/YouTube @Onet News
Znicze/YouTube @Onet News

A wy, kiedy planujecie zakup zniczy?

To też może cię zainteresować: Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Danuta Holecka nie przypomina samej siebie. Jej najnowsze zdjęcie wywołało ogromne poruszenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W czym pochować zmarłego. Przed tym dylematem stają wszyscy przygotowujący ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Odpowiedź nie jest oczywista

O tym się mówi: Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski są już po rozwodzie. Sąd zabrał głos w sprawie szybkiego zakończenia ich małżeństwa"