Śmierć bliskiej nam osoby jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń, jakie nas spotykają. Nie tylko musimy się pogodzić z ogromną stratą, ale także przygotować ostatnie pożegnanie. Jak podaje portal "Onet", jednym z najczęstszych dylematów z tym związanych jest pytanie, w czym pochować naszego bliskiego zmarłego?

W czym pochować zmarłego

Pracownicy zakładów pogrzebowych proszą rodzinę zmarłego o dostarczenie ubrań, w których ciało zostanie złożone do trumny. Część firm oferuje nawet możliwość kupienia odzieży na miejscu.

Wiele osób, świadoma zbliżającego się kresu własnego życia, sama wybiera strój, a którym chce zostać pochowana. W naszej kulturze utarło się, że chowamy zmarłych w strojach eleganckich. W przypadku kobiet jest to zwykle sukienka, w przypadku mężczyzn garnitur. Zwykle mają one kolor czarny, a nawet jeśli jest innej barwy, to w zdecydowanie stonowanym odcieniu.

Wyjątek stanowi odzież wybierana dla zmarłych dzieci i młodzieży. W ich przypadku stawia się raczej na jasne kolory, które mają symbolizować niewinność.

Pogrzeb/YouTube @Silesia Flesz TV
Pogrzeb/YouTube @Silesia Flesz TV
Pogrzeb/YouTube @Silesia Flesz TV

Nie zawsze na elegancko

Nieco inaczej do tego tematu podchodzi pani Agnieszka, która prowadzi w mediach społecznościowych profil "Pani z Zakładu Pogrzebowego". W jednym z nagrań podkreślała, że wybierając strój do trumny, powinniśmy się kierować tym, kim był i co lubił zmarły.

"Jeśli ktoś kochał zakładać dresy, a nie lubił garnituru, to można robić takie rzeczy" - przekonywała. Sukienka zmarłej kobiety nie musi być czarna, może to być jej ulubiona sukienka, spódnica w dowolnym kolorze - nawet tym najbardziej krzykliwym.

Ostatnie
Ostatnie pożegnanie/YouTube @LechiaNetTV
Ostatnie pożegnanie/YouTube @LechiaNetTV

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Fani Stana Borysa nie kryją obaw o stan jego zdrowia. Głos w sprawie zabrała żona artysty. Czy sympatycy muzyka mogą odetchnąć z ulgą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler nie jest już najcenniejszą gwiazdą stacji. Dane są bezlitosne. Co na to sama zainteresowana

O tym się mówi: Takiego rozwoju wypadków Antek Królikowski raczej się nie spodziewał. Niespodziewane wieści płyną z sądu. O co chodzi