Jak informuje portal "Goniec", widzowie "Wiadomości" TVP mogli w poniedziałek 2 października usłyszeć o ogromnym sukcesie stacji. Prowadząca serwis Edyta Lewandowska nie kryła satysfakcji, zapowiadając ostatni materiał wydania. Nie zabrakło uderzenia w konkurencję z TVN.

Radosne nowiny w TVP

Oglądający "Wiadomości" TVP w miniony poniedziałek mogli usłyszeć od Edyty Lewandowskiej bardzo pozytywne informacje. I nie chodzi tylko o to, jak dobrze żyje się wszystkim prawdziwym Polakom w kraju rządzonym przez polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Tym razem sukces dotyczył samej stacji i jej głównego serwisu informacyjnego.

"Telewizja Polska nokautuje konkurencję" - stwierdziła prowadząca "Wiadomości", nie kryjąc ogromnej radości i entuzjazmu. "Jedynka i dwójka we wrześniu były najchętniej wybieranymi przez państwa programami. Po informacje również sięgali państwo po nas" - dodała z satysfakcją, zapowiadając materiał przygotowany przez Jakuba Krzyżaka.

Dane opublikowane w "Wiadomściach" 2.10.2023
Dane opublikowane w "Wiadomściach" 2.10.2023
Dane opublikowane w Wiadomściach 2.10.2023

"Wiadomości" odtrąbiły sukces

Z materiału Krzyżaka wynikało, że we wrześniu Jedyna i Dwójka TVP były najchętniej wybieranymi przez widzów programami. Z zaprezentowanych w materiale danych wynikało, że TVP1 ma udział w rynku na poziomie 7,9%, a TVP2 7,56%. Dla porównania komercyjni konkurenci publicznego nadawcy mieli osiągnąć wyniki 6,78% (Polsat) oraz 6,60% (TVN).

Krzyżak stwierdził, że TVP Info jest najchętniej wybieranym przez widzów kanałem informacyjnym, który deklasuje TVN24 i Polsat News. Z kolei "Wiadomości" miały mieć ćwierć miliona widzów więcej niż "Fakty" TVN-u.

Abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur

Kto jest liderem?

Portal "Wirtualne Media" wskazuje, że liderem rynku wśród wszystkich widzów we wrześniu była Jedynka TVP. Inaczej wygląda sytuacja w poszczególnych grupach wiekowych. Dla grup 16-49 i 16-59 liderem w ubiegłym miesiącu był TVN.

Wśród wszystkich widzów, drugie miejsce zajmowała TVP2, trzecie Polsat, a czwarte TVN. Liderem wśród stacji newsowych pozostaje TVN24, za którym znalazło się TVP Info.

We wrześniu wśród widzów w kategori 4+ największą oglądalnością cieszyły się "Fakty" TVN, drugie były "Wiadomości" TVP, a trzecie "Wydarzenia" Polsatu. "Fakty" są liderem również w grupie 20-54, w której drugie miejsce zajęły "Wydarzenia", a trzecie "Wiadomości".

Abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur
Telewizor/YouTube @Simple Tech Tur

Co o tym sądzicie?

To tez może cię zainteresować: To ciasto przygotujesz w kilka minut. Bez miksera i bez ubijania. Zachwyca miękkim ciastem i delikatnym serowym nadzieniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jan Holoubek wyreżyserował film poświęcony Tomaszowie Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"

O tym się mówi: Wciąż trwają poszukiwania Krzysztofa Dymińskiego. Internauci wskazują kolejny trop. To tam chłopak mógł się pojawić