Jak podaje portal "Super Express", śląski raper Emilio podzielił się dramatyczną historią, do jakiej miało dojść na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Muzyk w swoich mediach społecznościowych relacjonował, że 70-letni mężczyzna czekał na pomoc 26 godzin. Poznajcie szczegóły!

26 godzin oczekiwania na pomoc

Raper Emilio postanowił pokazać realia SOR-u w jednym z rybnickich szpitali. Muzyk przyznał, że sam czekał na udzielenie pomocy przez 8 godzin. Sytuacja wielu innych pacjentów była znacznie gorsza. Jednym z najjaskrawszych przypadków, był przypadek 70-letniego mężczyzny, który od 26 godzin czekał na przyjęcie na oddział.

"Pan ponad 70 lat. SOR, korytarz. Leży na łóżku z dużą butlą powietrza, w pampersie, z cewnikiem, czeka na pomoc. Mówi, że czeka 26 godzin. Jeszcze nikt go nie przyjął" - relacjonował raper.

"Tak jak prosiaka mnie położyli, i tak leżę" - powiedział senior widoczny w relacji.

Szpital komentuje sytuację

Senior na nagraniu przyznał, że nie upomina się o pomoc, bo nie chce, żeby personel się na niego obraził. Inna kobieta, której głos słychać na nagraniu otwarcie mówi, że nie pracownicy SOR-u są od tego, żeby zajmować się pacjentami, a nie od obrażania się na nich. Ta sama kobieta zwraca uwagę na znieczulicę panującą wśród personelu.

Szpital odniósł się do wydarzeń widocznych na nagraniu w specjalnym oświadczeniu wydanym w piątek 29 września. Rzeczniczka prasowa rybnickiego szpitala nr 3 zapewniła, że sytuacja zostanie zweryfikowana, a jeśli zostaną stwierdzone uchybienia, będą także konsekwencje dla winnych. Dodano, że oficjalna skarga od pacjenta do tej pory nie wpłynęła.

Karetka/ Screen z YouTube
Karetka/ Screen z YouTube
Karetka/ Screen z YouTube

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Widzowie zaskoczeni sposobem, w jaki TVP pokazała głośny Marsz Miliona Serc. Wiele osób przekonuje, że dało to fałszywy obraz wydarzenia. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Pojechałam rozmówić się z synową. Na miejscu czekała mnie wyjątkowo przykra niespodzianka

O tym się mówi: Daria została matką w wieku 13 lat. Ojcem dziecka miał być jej 10-letni kolega. Jak potoczyły się losy młodej matki