Jak informuje portal "Goniec", Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło, że podpisało umowę z fundacją księdza Tadeusza Rydzyka. Na mocy umowy między resortem obrony a Fundacją Lux Veritatis, do tej ostatniej trafiła spora suma. Poznajcie szczegóły!

Rydzyk podpisał umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza w dniu 30 sierpnia bieżącego roku wystąpił z interpelacją do szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka. Interwencja dotyczyła ogromnych pieniędzy, jakie zostały przekazane przez ministerstwo fundacji prowadzonej przez ojca Tadeusza Rydzyka.

W czwartek 14 września senator Brejza zamieścił w mediach społecznościowych odpowiedź, jaką otrzymał z resortu prowadzonego przez Błaszczaka. Ministerstwo potwierdziło zawarcie umowy z Fundacją Lux Veritatis, która miała wyemitować na antenie telewizji 36. odcinków programu "Zostań Żołnierzem RP". Audycja ma zachęcać do wstąpienia w szeregi Polskiego Wojska.

W piśmie MON-u znalazła się informacja, że warunki tegorocznej umowy nie odbiegają od tych zawartych w umowie z zeszłego roku. Brejza przypomniał, że w 2018 roku koszt wyprodukowania jednego odcinka wynosił 18 tysięcy złotych.

Ojciec Rydzyk/YouTube @Jasna Strona
Ojciec Rydzyk/YouTube @Jasna Strona
Ojciec Rydzyk/YouTube @Jasna Strona

Ogromne pieniądze trafiły do fundacji ojca Rydzyka

Senator KO podkreślił, że do imperium ojca Rydzyka trafi niemal 650 tysięcy złotych tylko w tym roku i to tylko od MON. Brejza zapewnia, że po wygranych wyborach 15 października opozycja "zakręci państwowy kurek z przelewami do imperium Rydzyka".

Jak donosił w marcu tego roku dziennik "Fakt", tylko w latach 2021-22 ojca Rydzyka finansowo wsparły resorty:

edukacji i nauki (2,1 mln zł),

zdrowia (800 tys. zł),

spraw zagranicznych (525 tys. zł),

rodziny i polityki społecznej (380 tys. zł),

obrony narodowej (359 tys. zł),

finansów (299 tys. zł),

klimatu (151 tys. zł),

funduszy (109,5 tys. zł).

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Poruszające nagranie obiegło sieć. Schorowana 78-letnia kobieta może stracić dom. Potrzebna pomoc

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wraca sprawa Tomasza Komendy. "Boję się, że ludzie będą pluli mi pod nogi, bo bardziej wierzą internetowi niż mnie". O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Szybki chrzest może okazać się wyjątkowo niebezpieczny dla dziecka. Pediatra nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Z jakiego powodu