Kamil Stawiarz, 26-letni mieszkaniec Krakowa, jest prawdziwym bohaterem swojej historii życiowej. Przeszedł już osiem nieudanych operacji rekonstrukcji ucha w Krakowie na dodatek został zakażony Gronkowcem złocistym MSSA w Krakowie. Po mimo tylu przejść i przeżyć , Kamil nie poddaje się i stawia czoło życiu z optymizmem i pasją. Jego historia to prawdziwa inspiracja, a niedawno spełnił swoje wielkie marzenie jak dodaje jeszcze większego blasku - poznał osobiście byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, 43-letniego Mariusza Wacha, który również pochodzi z Krakowa.

Kamil to prawdziwy miłośnik sportu, zwłaszcza boksu i piłki nożnej. Mimo ograniczeń zdrowotnych, próbował swoich sił jako piłkarz w klubie Clepardia Kraków, choć stan jego zdrowia sprawił, że jego przygoda z futbolem trwała krótko.

Jego życie zawsze było pełne wyzwań zdrowotnych. Urodził się jako wcześniak, a lekarze musieli podjąć wiele działań, aby ratować jego życie i życie matki. Już wtedy okazało się, że ma rzadką wadę wrodzoną - mikrocję, która polega na częściowym zaniku małżowin usznych lub ich całkowitym braku oraz brakiem przewodu słuchowego- atrezją .Z tą wadą rodzi się jedno dziecko na dziesięć tysięcy. Dodatkowo, miał problemy z oddychaniem, ponieważ jego płuca nie wykształciły się prawidłowo. Pierwsze 11 miesięcy życia spędził w szpitalu, a rodzice musieli przejść specjalistyczny kurs medyczny, aby móc udzielić mu pierwszej pomocy w razie konieczności oraz wyciągać i zakładać rurke.To że Kamil wyszedł z tego jako noworodek i że żyje to cud to też duża zasługa rodziców jego bo walczyli o jego zdrowie jak był noworodkiem.

Największym też wyzwaniem Kamila były operacje rekonstrukcji ucha. Niestety, żadna z ośmiu przeprowadzonych operacji w Krakowie nie zakończyły się sukcesem. Rana na uchu stale się pogarszała, a Kamil nie ma ucha zrobionego tak, jak należy. Kamil w wieku 15 lat przeszedł przez ogromny ból i cierpienie związane z nieudanymi operacjami po Krakowie, co wywołało u niego stany lękowe i depresję. Nawet przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy stało się dla niego niemożliwe.

Jednak Kamil to nie jest człowiek, który poddaje się łatwo. Kamil postanowił zbierać pieniądze na operację gdyż pojawiła się szansa w lutym 2020 roku na naprawę ucha na nowo, niestety koszty były zbyt duże dlatego musiał założyć zbiórkę we Fundacji.Jego operacji chciał się podjąć światowej sławy profesor z Polski niestety potem się wycofał. W czasie zbiórki Kamila jego determinację i pasję do życia doceniło wielu sportowców, którzy przekazali sportowe gadżety na licytację charytatywną. Wśród nich znalazł się Mariusz Wach, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. "Wiking" podarował rękawice bokserskie z autografem, które zostały zlicytowane na rzecz zbiórki na operacji Kamila.Niestety jak relacjonuje Kamil profesor wycofał się z zabiegu w 2022 roku w kwietniu.Kamil się jednak nie poddał i znalazł nowego lekarza, który chce się podjąć naprawy ucha. Udało mu się znależć lekarza w czerwcu 2022 roku.W kwietniu 2023 doszło także do spotkania Kamila z pięściarzem Mariuszem Wachem w Krakowie w kawiarni, co było spełnieniem wielkiego marzenia można powiedzieć tego pierwszego bo drugie marzenie to udana w końcu operacja.

Kamil podkreśla, że próbował kontaktować się z Mariuszem za pośrednictwem Instagrama i nie spodziewał się, że otrzyma odpowiedź. To spotkanie, mimo znacznej różnicy wzrostu między Kamilem a Mariuszem, było niezwykle emocjonujące. Rozmawiali o wielkich walkach Wacha, takich jak starcie z Władimirem Kliczką, Aleksandrem Powietkinem czy Arturem Szpilką. To niezwykłe spotkanie z wielkim sportowcem dodało Kamiliowi sił i jeszcze większej motywacji do walki.

Kamilowi nie brakuje marzeń. Oprócz zdrowia, na które wciąż czeka i nadziei, marzy o spotkaniu z innymi znakomitymi osobistościami ze świata sportu jak na przykład z Rafałem Jackiewiczem zawodnikiem MMA. Jego historia to prawdziwa lekcja walki i determinacji, która inspiruje i mobilizuje do działania.

Choć przeszłość Kamila była trudna, jego obecność jest inspirująca. Mimo niepowodzeń, stara się czerpać pełnymi garściami z życia i spełniać swoje marzenia. Jego historia to dowód na to, że niezależnie od przeciwności losu, pasja i determinacja mogą pokonać najtrudniejsze wyzwania.Kamil ma też strone którą można śledzić jego losy na fanpage Kamil Stawiarz mikrocjanin poszkodowany z Krakowa


To też może cię zainteresować: O "Wiadomościach" TVP znów zrobiło się głośno. Czegoś takiego do tej pory nie widzieliśmy. Internauci bezlitośnie drwią z wpadki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Związek Antoniny Turnau i Marka Kondrata od początku budził emocje. To nie jedyna taka relacja w rodzinie Turnau