Jak informuje portal "Goniec", politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali kolejny punkt swojego programu wyborczego. Rządzący chcą zadbać o jakość posiłków w polskich szpitalach. Przedstawiciele opozycji i spora część opinii publicznej pyta, dlaczego obóz władzy nie był w stanie zająć się tym poważnym problemem przez ostatnie 8 lat swoich rządów.

PiS zapowiada poprawę jakości szpitalnych posiłków

Kampania wyborcze ruszyła na dobre. Kolejne partie przedstawiają nowe punkty w swoich programach. Obóz władzy przedstawił ostatnio dwa pomysły. Pierwszym jest rewitalizacja bloków z wielkiej płyty, która ma być prowadzona w ramach programu "Przyjazne osiedle". Potem pojawił się pomysł na poprawę jakości posiłków serwowanych pacjentom w szpitalach.

Obecna minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała, że jeśli PiS wygra najbliższe wybory, zwiększy pulę środków przeznaczonych na posiłki serwowane pacjentom w polskich szpitalach. Część opinii publicznej przyklaskuje pomysłowi, nie brakuje jednak głosów, że rządzący mogli zająć się tym problemem już dawno.

W sieci zawrzało

W kampanii wyborczej temperatura sporu politycznego jest jeszcze wyższa niż zwykle. Program "Dobry posiłek" doczekał się wielu politycznych recenzji. Na Twitterze pojawiło się wiele mniej lub bardziej uszczypliwych komentarzy.

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej napisał: "Skoro zdrowie jest najważniejsze, to dlaczego przez 8 lat głodziliście pacjentów? Tak płaci NFZ, że szpitale muszą oszczędzać na jedzeniu, żeby mieć na leki".

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące wieści na temat Marioli z "Sanatorium miłości" obiegła media. Kuracjuszka walczyła o powrót do zdrowia, a teraz taka decyzja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jedna z celebrytek ujawnia prawdę na temat Marcina Hakiela. Nie jest tak, jak wiele osób do tej pory sądziło

O tym się mówi: Powrót obowiązkowej służby wojskowej przesądzony. Jeden z generałów nie ma co do tego wątpliwości. Nie wszystkich ucieszy ta wiadomość