Jak podaje portal "Goniec", pan Karol podzielił się w sieci niecodzienną sytuacją, jaka go spotkała. Mężczyzna wszedł na swoje konto bankowe i przeżył niemały szok, widząc, że ma niemal 2 miliony długu. Szok był tym większy, że to nie był jego dług. Poznajcie szczegóły!

Bank zadłużył mężczyznę na 2 miliony

W poniedziałek 4 września pan Karol opisał w mediach społecznościowych niecodzienny błąd, którego padł ofiarą. Mężczyzna widząc stan swojego konta bankowego, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Widniało na nim zadłużenie przekraczające 1 milion 959 tysięcy złotych.

"Ja, przeciętny młody obywatel, 21-letni pracownik firmy zajmującej się wentylacją i klimatyzacją mam dług w wysokości prawie 2 mln zł. Pierwsza myśl - sprawdzam sygnaturę egzekucyjną i dzwonię do Urzędu Skarbowego" - relacjonował mężczyzna.

Jak się okazało, to nie był jego dług. Środki zostały zablokowane przez Urząd Skarbowy w Żarach. Jest to placówka znajdująca się aż 500 kilometrów od miejsca, w którym mieszka pan Karol.

Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin

Wina po stronie banku

Mężczyzna postanowił skontaktować się z Urzędem Skarbowym i stamtąd dowiedział się, że dług oznaczony tą sygnaturą obciąża kogoś innego, a on nie widnieje nawet w ich rejestrze. Przekazała, że winowajcom jest bank.

Skontaktował się z mBankiem, w którym posiadał konto i usłyszał od pracowników placówki, że nie mogą zdjąć z niego długu, bo to on widnieje jako osoba obciążona długiem. Pan Karol szukał pomocy na policji, ale ta odesłała go do prokuratury.

"Co jest z Tobą nie tak Polsko?" - pytał w pełnym emocji wpisie pan Karol. Na szczęście sprawa znalazła szczęśliwy finał. W czasie wizyty w placówce Banku mężczyzna dowiedział się, że pracownik banku pomylił numer rachunku. Jeszcze tego samego dnia zdjęto z niego dług, co pan Karol przypisuje "sile internetu".

Jak przyznaje, do dziś nie otrzymał żadne dokumentacji, ani przeprosin ze strony banku.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Wyszło na jaw, jaka Małgorzata Rozenek-Majdan jest w rzeczywistości. Sąsiadka gwiazdy ujawniła prawdę. Kobieta powiedziała o wszystkim bez cenzury

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duchowny nie pozostawił złudzeń. Te osoby "zmierzają przestronną i wygodną autostradą do piekła"

O tym się mówi: Nie żyje 27-letnia kobieta. Kasia po porodzie zapadła w śpiączkę. Rodzina jest przekonana, że doszło do lekarskiego błędu