Jak podaje portal "Goniec", trwa nabór wniosków m.in. od Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski na dofinansowanie wiejskich potańcówek. Do zgarnięcia nawet 10 tysięcy złotych. Trzeba się jednak spieszyć, lada dzień złożenie wniosku będzie już niemożliwe.

"Potańcówki wiejskie" z dofinansowaniem z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

16 czerwca mija ostateczny termin złożenia wniosku o przyznanie grantu na organizację wiejskich potańcówek. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi może przyznać wsparcie w kwocie nawet 10 tysięcy złotych na zorganizowanie zabawy na obszarach wiejskich.

Zgodnie z wymogami impreza musi zostać zrealizowana między 1 lipca a 31 października bieżącego roku.

Do złożenia wniosku uprawnione są Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, wiejskie instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe. Ubiegający się o dofinansowanie muszą wypełnić odpowiedni wniosek, który zostanie rozpatrzony najpóźniej do końca lipca 2023 roku.

Trafić do młodych

Wniosek o przyznanie grantu na organizację imprezy można złożyć drogą elektroniczną. Jego wzór dostępny jest na stronach Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wśród warunków, jakie przewidziano dla wnioskodawców, jest współpraca z "wykonawcami repertuaru tradycyjnej muzyki wiejskiej".

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki wiejskim potańcówkom młodzi ludzie będą mieli zapoznać się z bogactwem kulturowym obszarów wiejskich na terenie całego naszego kraju. Imprezy mają również stanowić okazję do pogłębienia integracji lokalnych społeczności.

Co sądzicie o tym pomyśle?

To też może cię zainteresować: Wojciech Glanc podzielił się najnowszą wizją. Przed rozpoczynającymi się wakacjami to nie są dobre wiadomości. Przed czym dokładnie ostrzega jasnowidz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Martyna Wojciechowska z poruszającym wpisem na Instagramie. Gwiazda wróciła do niebywałych doświadczeń. Gdy była w ciąży ginekolog uratował jej życie

O tym się mówi: Maciej Kurzajewski nie spodziewał się tego po dawnej koleżance z TVP. Dziennikarka nie miała litości dla prezentera "PnŚ". Padły niezwykle mocne słowa