Martyna Wojciechowska od lat może cieszyć się wielką estymą i szacunkiem milionów Polaków. Dziennikarka i podróżniczka stała się przykładem osoby, która z niemal każdej trudnej sytuacji wychodzi zwycięsko. Gwiazda staje również w obronie kobiet na całym świecie – jednym z celów najbardziej znanego prowadzonego przez nią programu „Kobieta na krańcu świata” było pokazanie tego, jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się kobiety w każdym miejscu globu.

Gwiazda od lat prowadzi również fundację i udziela się społecznie. Tym razem postanowiła wrócić do własnych niezwykle bolesnych przeżyć, aby unaocznić prawdziwe problemy kobiet w Polsce. W ten sposób nawiązała do niedawnej tragedii, do której doszło w szpitalu w Nowym Targu. Poruszyła sprawę śmierci ciężarnej Doroty, która zmarła w placówce.

Martyna Wojciechowska opowiedziała o swoim trudnym doświadczeniu sprzed wielu lat. Do dziś dziękuje ginekologowi, który uratował jej życie, gdy zaszła w ciążę. Co się stało?

Wojciechowska okazała solidarność ze zmarłą Dorotą z Bochni i wieloma kobietami, które nie są w stanie poddać zabiegowi przerywania ciąży przez niedawne zmiany w prawie. Dziennikarka zdradziła, że wiele lat temu sama przeszła podobną drogę. Zabieg został przeprowadzony z powodu ratowania życia gwiazdy. Lekarz, który prowadził jej przypadek nie wahał się. Podróżniczka przyznała jednak, że wtedy była przerażona i obawiała się, czy kiedykolwiek uda się jej zostać mamą. Kilka lat później na świat przyszła Marysia, córka Wojciechowskiej.

Historia Martyny Wojciechowskiej doprowadziła internautów do łez. Gwiazda przyznała, że zna wielu lekarzy, którzy nie boją się podejmować trudnych decyzji, mając na względzie życie i zdrowie pacjentek.

To czego dziś nam bardzo potrzeba, to zmiana prawa i rozdzielenie zawodowego profesjonalizmu od klauzuli sumienia. Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta / pacjentki zawsze powinno być priorytetem. Kobiety nie mogą umierać w szpitalnych salach w sytuacji, kiedy możliwe jest leczenie – napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie, cytowana przez „SE”.

Jak informował portal "Życie News": ZDUMIEWAJĄCE ODKRYCIE PODCZAS SPRZĄTANIA DOMU. PEWNA SENIORKA NIE BYŁA W STANIE WZIĄĆ PRYSZNICA PRZEZ KILKA LAT. WYGLĄD JEJ ŁAZIENKI POWALIŁ NA KOLANA

Przypomnij sobie: ZENEK MARTYNIUK MA POWODY DO DUMY. GWIAZDOR DISCO POLO ZAPROSIŁ NA SCENĘ WYJĄTKOWEGO GOŚCIA. DZIEWCZYNKA ZACHWYCIŁA BAWIĄCYCH SIĘ NA KONCERCIE FANÓW

Portal "Życie News" pisał również: Z ŻYCIA WZIĘTE: SYNOWA NIE ROZUMIE, ŻE MARCIN POTRZEBUJE SPECJALNEGO TRAKTOWANIA. SYN ZMAGA SIĘ Z WIELKIMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. NIE WIEM, CO ROBIĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TRWA FESTIWAL W OPOLU. Z UST KRZYSZTOFA KRAWCZYKA JUNIORA PADŁY PRZYGNĘBIAJĄCE SŁOWA DOTYCZĄCE OJCA. PRZYZNAŁ SIĘ DO POCZUCIA WIELKIEJ SAMOTNOŚCI