Jak informuje portal "Wirtualna Polska", w czwartek w dalszym ciągu czeka nas mało przyjemna aura. W Boże Ciało zagrzmi i spadnie deszcz. Front atmosferyczny przechodzący przez nasz kraj podzieli go na pół. Jakiej pogody należy spodziewać się dziś i w najbliższych dniach?

Pogoda na czwartek 8 czerwca

W Boże Ciało z ładnej i słonecznej pogody będą mogli cieszyć się mieszkańcy północnej, centralnej i zachodniej Polski. Na południu i wschodzie zdecydowanie więcej chmur z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie pojawią się burze, którym będą towarzyszyły ulewy do 20 mm, a w południowej części Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia do 30 mm.

W czasie burz może silniej powiać, nawet do 65 km/h. Na południowym wschodzie będzie najchłodniej od 19 do 24 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju zdecydowanie cieplej od 25 do 29 stopni.

Piątek przyniesie opady deszczy w całym kraju

W piątek przelotne opady deszczu mogą się pojawić praktycznie w całej Polsce. Wolne od deszczu będzie tylko Wybrzeże. W południowej i wschodniej części kraju możliwe lokalne burze. Na Południu w ich trakcie spadnie do 35 mm deszczu, na wschodzie do 15 mm.

Najchłodniej będzie nad morzem i w południowo-wschodniej części kraju tam od 16 do 22 stopni. W centrum 25, a na zachodzie lokalnie nawet do 30 stopni.

Alerty IMGW

IMGW wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia. Przed upałem ostrzega się mieszkańców województwa lubuskiego, południowych i centralnych powiatów Wielkopolski, południowych obszarów województw pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Alert obowiązuje również w zachodniej części kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem wydano dla mieszkańców Podkarpacia, Małopolski (z wyjątkiem północnych krańców województwa), południowo-wschodnich powiatów województwa świętokrzyskiego, południowej części Lubelszczyzny oraz Śląska.

Ostrzeżenia IMGW/imgw.pl
Ostrzeżenia IMGW/imgw.pl
Ostrzeżenia IMGW/imgw.pl

A jaką pogodą przywitał was czwartek?

To też może cię zainteresować: Niebawem rusza nabór wniosków o wypłatę 300 złotych. Kto może starać się o dodatkowe pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Wnuczka usłyszała od swojej babci, że ta nie zapisze jej mieszkania. Młoda kobieta nie spodziewała się, że sprawy przybiorą taki obrót

O tym się mówi: Jasnowidz Wojciech Glanc nie krył emocji. Padły wyjątkowo mocne słowa dotyczące obecnego obozu władzy