Jak przypomina portal "Pomponik", Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Po zabawie w jednym z sopockich klubów wracała do domu w Gdańsku. Zaledwie kilkaset metrów od miejsca zamieszkania ślad po niej zaginął. Ostatnio pojawiły się informacje, że pojawiły się nowe fakty w sprawie, które "wstrząsną opinią publiczną". Czy należy spodziewać się wreszcie przełomu w sprawie?

Nierozwiązana zagadka

Sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek policja oraz dziennikarze śledczy zajmują się od 13 lat. Do tej pory nie udało się ustalić, co tak naprawdę stało się z nastolatką tamtej feralnej nocy. Wielu ma nadzieję, że zagadkę uda się rozwiązać śledczym z krakowskiego Archiwum X, którzy zajęli się sprawą w ubiegłym roku.

Nowe światło na sprawę zaginięcia Wieczorek ma rzucić książka Mikołaja Podolskiego i Marty Bilskiej. W publikacji mają się znaleźć wiadomości, które dotąd nie były nigdzie publikowane. Z zapowiedzi wynika, że mogą one "wstrząsnąć opinią publiczną". Jak wskazują autorzy, chcą obalić mity, jakie narosły wokół tej sprawy przez 13 lat.

Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara
Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara
Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara

Bilska i Podolski utrzymują, że udało im się namówić do mówienia również osoby, które przez wszystkie te lata trwały w zmowie milczenia. Mają oni przedstawić fakty, o jakich do tej pory opinia publiczna nie miała pojęcia.

Świadkowie poszukiwany

Emocje wokół zaginięcia Iwony Wieczorek nie opadają. Wielu wciąż liczy na przełom w sprawie, który mogliby wnieść świadkowie. Jakiś czas temu policja szukała osób widocznych na nagraniach z monitoringu.

Proszono o kontakt wszystkich, którzy rozpoznawali się na zdjęciach lub byli w stanie podać personalia widocznych na ujęciach osób.

Zdjęcia udostępnione przez KWP Gdańsk/materiał zewnętrzny
Zdjęcia udostępnione przez KWP Gdańsk/materiał zewnętrzny
Zdjęcia udostępnione przez KWP Gdańsk/materiał zewnętrzny

Myślicie, że uda się w końcu ustalić, co stało się z Iwoną Wieczorek?

To też może cię zainteresować: Smutne wieści obiegły media. Odszedł znany i lubiany aktor. "Był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebezpieczne zjawisko zarejestrowano nad Polską. To pierwszy przypadek w tym roku. Odnotowano zniszczenia

O tym się mówi: Królowa rock’n’rolla przeszła w życiu przez piekło. Tina Turner stała się wzorem siły i determinacji dla milionów kobiet. Zmagała się z chorobami