Jak informuje portal "Super Express", nie żyje Maciej Kujawski. 70-letniego aktora pożegnali jego współpracownicy z Teatru Kwadrat. W mediach społecznościowych pojawiła się lawina poruszających pożegnań.

Nie żyje Maciej Kujawski

W czwartek 25 maja w mediach społecznościowych aktorzy z Teatru Kwadrat zamieścili poruszający wpis, w którym żegnają swojego kolegę Macieja Kujawskiego. Z przekazanych przez nich informacji wynika, że artysta zmarł "minionej nocy".

Przez współpracowników Kujawski określany był nie tylko jako "wybitny aktor", ale także "serdeczny kolega", który potrafił rozbawić każdego, niezależnie od tego, z jakimi przeciwnościami się akurat zmagał. "Był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował" - pisali żegnający Kujawskiego aktorzy.

W mediach społecznościowych nie brakuje wpisów, w których jego koledzy po fachu oddają hołd Maciejowi Kujawskiemu. Zamieściły je m.in. Lucyna Malec i Ilona Chojnowska.

Kim był Maciej Kujawski?

Maciej Kujawski przyszedł na świat 23 lutego 1953 roku w Warszawie. Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1978 roku. W latach 1979-86 występował na deskach Teatru na Woli. W 1986 roku zaczęła się jego przygoda z Teatrem Kwadrat, z którym związany był do końca.

Wielu z nas kojarzy jego głos, który użyczał disney'owskiemu Kubusiowi Puchatkowi od 2002 roku (zastępując zmarłego Jana Kociniaka). Dubbingował także Remusa Lupina w filmach o Harrym Potterze.

Występował na dużym i małym ekranie. Szerokiej publiczności zapadł w pamięć rolą Stefana Dębka, który był biznesowym partnerem Marka Zimińskiego.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Macieja Kujawskiego składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Smutne wieści dla fanów muzyki. W wieku 83 lat odeszła legendarna piosenkarka, której hity śpiewały miliardy ludzi. Kondolencje płyną z całego świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebezpieczne zjawisko zarejestrowano nad Polską. To pierwszy przypadek w tym roku. Odnotowano zniszczenia

O tym się mówi: Królowa rock’n’rolla przeszła w życiu przez piekło. Tina Turner stała się wzorem siły i determinacji dla milionów kobiet. Zmagała się z chorobami