Jak informuje portal "Goniec", mieszkańcy kilku miejscowości na terenie województwa opolskiego nie mogą korzystać z wody płynącej z ich kranów. Wszystkiemu winna groźna bakteria wykryta w wodzie. Mieszkańcy zostali ostrzeżeni alertami RCB. Pod ich domy podjeżdżają specjalne beczkowozy.

Alert RCB

Skażona woda z Dębskiej Kuźni stała się problemem dla mieszkańców 6 miejscowości na terenie województwa opolskiego. W związku z wykryciem groźnej bakterii Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydowało się na wysłanie do lokalnej społeczności specjalnych alertów, w których ostrzeżeni zostali przed niebezpieczeństwem płynącym z ich kranów.

Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców Chrząstowic, Dębskiej Kuźni, Lędzin, Suchego Boru, Falmirowic, a także Dębia. Woda płynąca w ich kranach została skażona bakterią Escherichia coli.

Sanepid w wydanym przez siebie komunikacie poinformował, że jakość wody "nie spełnia wymagań" i nie nadaje się do spożywania, przygotowywania posiłków. Nie powinno się w niej również myć warzyw, owoców, ani używać jej do prania. Nie zaleca się również mycia w skażonej wodzie. Można jej za to używać do celów sanitarnych, jak spłukiwanie wody w toalecie.

Alert RCB/Twitter @Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Alert RCB/Twitter @Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Alert RCB/Twitter @Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Problem jest poważny

Problem skażonej wody dotyczy niemal 7 tysięcy osób, którym woda pitna dostarczana jest beczkowozami. Alerty obowiązują aż do chwili wydania kolejnego komunikatu przez opolski sanepid.

Bakteria Escherichia coli prowadzi do pojawienia się dolegliwości ze strony pokarmowego, a także moczowego.

Beczkowóz/YouTube @SILESIA TV
Beczkowóz/YouTube @SILESIA TV
Beczkowozy/YouTube @SILESIA FLESZ TVS

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy wam mogli przekazać pozytywne informacje na ten temat.

To też może cię zainteresować: Smutne wieści obiegły media. Odszedł znany i lubiany aktor. "Był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebezpieczne zjawisko zarejestrowano nad Polską. To pierwszy przypadek w tym roku. Odnotowano zniszczenia

O tym się mówi: Królowa rock’n’rolla przeszła w życiu przez piekło. Tina Turner stała się wzorem siły i determinacji dla milionów kobiet. Zmagała się z chorobami