Jak podaje portal "Kobiece inspiracje", szalejąca drożyzna nadal daje o sobie znać w sklepach i na straganach. Ceny owoców i warzyw wprawiają w osłupienie i zmuszają wiele osób do rezygnacji z ich zakupu. Ruszył już sezon na truskawki. Pojawiają się już też czereśnie. Ich cena zwala z nóg.

Cena czereśni przyprawia o zawrót głowy

Ceny czereśni rok rocznie budzą w tym okresie ogromne emocje. Kilka dni temu cena importowanych czereśni kosztowała 130 złotych za kilogram na warszawskim Mokotowie. Dziś są one nieco tańsze, bo za kilogram hiszpańskich czereśni trzeba zapłacić 100 zł. Tańsze są czereśnie sprowadzane z Maroka i Grecji (80 zł) oraz z Węgier (75 zł).

W ubiegłym roku, jak podawał portal "Sady Ogrody" cena hurtowa czereśni 24 maja wynosiła około 100 zł za kilogram. W analogicznym okresie 2021 roku cena ta była nieporównanie niższa i wynosiła 35 zł.

Czereśnie/YouTube @Sadownictwo - sad 24
Czereśnie/YouTube @Sadownictwo - sad 24
Czereśnie/YouTube @Sadownictwo - Sad24

Czereśnie na sztuki

Wysoka cena czereśni, tym bardziej w kontekście wysokich cen wielu innych produktów sprawia, że wielu klientów rezygnuje z ich zakupu. Odpowiedzią na to ma być możliwość sprzedaży czereśni na sztuki. Cena za sztukę wynosi około 1,50 zł.

Wpływ na cenę importowanych czereśni mają koszty importu, transportu, opakowań, a także koszty pracownicze. Na ich ceny przekłada się również wysokość zbiorów.

W czerwcu w sklepach pojawią się polskie czereśnie. Ze wstępnych szacunków wynika, że za krajowe czereśnie będziemy musieli w tym roku zapłacić od 30 do nawet 50 zł za kilogram.

Czereśnie/YouTube @Aktualności 360
Czereśnie/YouTube @Aktualności 360
Czereśnie/YouTube @Aktualności 360

Niestety wysokie ceny dotyczą nie tylko czereśni, ale także wielu innych warzyw i owoców.

Co sądzicie o cenach czereśni?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski wraca z kolejną przepowiednią. Po raz kolejny nie miał dla nas dobrych wieści. "Uważam, że to się niestety wypełni"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte: Poród zmienił moje życie o 180 stopni. Po przyjściu dziecka na świat przestałam dbać o wygląd. Mężowi zaczęły podobać się inne kobiety

O tym się mówi: Trwa procedura odebrania Magdalenie B. praw rodzicielskich. Co czeka rodzeństwo Kamilka z Częstochowy