Jak przypomina portal "Goniec", po tym, jak na jaw wyszedł dramat 8-letniego Kamila z Częstochowy, w sądzie ruszyła procedura odebrania Magdalenie B. praw rodzicielskich zarówno do Kamila, jak i jego rodzeństwa. Wiadomo, kiedy może dojść do pierwszej rozprawy.

Dramat Kamila z Częstochowy

Choć o dramacie 8-letniego Kamila z Częstochowy Polacy usłyszeli po raz pierwszy 3 kwietnia, jego gehenna trwała o wiele dłużej. Chłopiec padał ofiarą przemocy ze strony ojczyma i choć instytucje sprawujące opiekę nad rodziną wiedziały, że w rodzinie dzieje się źle, nie udało się ustrzec chłopca przed najgorszym.

W listopadzie ubiegłego roku sąd zdecydował o ustanowieniu kuratora dla Magdaleny B. i jej męża, który miał nadzorować wywiązywanie się przez nich "z obowiązków rodzicielskich" nad dziećmi. Cztery miesiące później sąd zdecydował o ograniczeniu władzy rodzicielskiej, zobowiązując ich do współpracy z asystentem rodziny oraz kuratorem rodziny.

Po skatowaniu Kamila wszczęta została procedura o odebranie Magdalenie B. praw rodzicielskich do wszystkich dzieci, w tym Kamilka, który wtedy walczył o życie. Starsze dzieci Magdaleny B. trafiły tymczasowo do placówek wychowawczych. Dwoje najmłodszych dzieci umieszczono w pieczy zastępczej.

Magdalena B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalena B./YouTube @Uwaga! TVN
Magdalena B./YouTube @Uwaga! TVN

Co dalej z rodzeństwem Kamilka?

Sędzia Dominik Bogacz z Sądu Okręgowego w Częstochowie w rozmowie z dziennikarzami portalu "Gazeta" poinformował, że postępowanie dotyczące odebrania Magdalenie B. praw rodzicielskich jest w toku. Dodał, że dzieci kobiety do ostatecznego rozstrzygnięcia będą przebywały w miejscach, gdzie są obecnie.

"Jest szansa na to, że termin rozprawy będzie w czerwcu. Trudno w tej chwili oszacować czy to będzie jedna rozprawa, to zależy od wszystkich okoliczności. Niemniej uważam, że w czerwcu rozprawa powinna się już odbyć" - zaznaczył sędzia.

Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga!TVN
Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga!TVN
Kamil z Częstochowy/YouTube @Uwaga! TVN

Co sądzicie o tempie prowadzenia sprawy?

To też może cię zainteresować: Policja potwierdza, to, o czym Krzysztof Jackowski mówił od dawna. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pilne wieści od Jarosława Kaczyńskiego. Program 500 plus zmienia się. O co chodzi

O tym się mówi: Czekają nas trudne pogodowo godziny. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Czego należy się spodziewać