Jak podaje portal "Pomponik", Krzysztof Jackowski został doceniony przez Policję, która odniosła się do kwestii jego zaangażowania jasnowidza w prowadzone przez funkcjonariuszy śledztwa. Poznajcie szczegóły!

Krzysztof Jackowski o współpracy z policją

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularniejszych polskich jasnowidzów, który regularnie prowadzi audycje na żywo, w których zdradza swoje wizje dotyczące przyszłości. Jackowski nie raz mówił o swoim zaangażowaniu we współpracę z Policją i o sukcesach, jakie odnosi na tym polu.

On sam podkreślał, że brał udział w sprawach związanych z zaginięciami i poszukiwaniami. Wymienić można tu między innymi sprawę małej Madzi z Sosnowca, czy poszukiwania Piotra Woźniaka-Starak na jeziorze Kisajno.

Krzysztof Jackowski / YouTube: JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski / YouTube: JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski / YouTube: JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Funkcjonariusze policji niezbyt często mówili na temat ewentualnego zaangażowania Krzysztofa Jackowskiego w prowadzone przez nich sprawy. Teraz rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka potwierdził, że funkcjonariuszom zdarza się korzystać z usług jasnowidzów.

Ciarka dodał, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, Policja może korzystać z pomocy osób, które nie są zatrudnione w policji, choć zobowiązana jest do nieujawniania personaliów osób udzielających im pomocy. Nie dziwi więc fakt, że policja nie ujawnia, przy których sprawach współpracowała z Krzysztofem Jackowskim.

Mariusz Ciarka/YouTube @Rzeczpospolita
Mariusz Ciarka/YouTube @Rzeczpospolita
Mariusz Ciarka/YouTube @Rzeczpospolita

Stanowisko odrębne

Zupełnie inaczej przedstawiano tę kwestię w przeszłości. Mariusz Sokołowski w czasach, kiedy był rzecznikiem Komendanta Głównego Policji, stanowczo zaprzeczał, że funkcjonariusze przy śledztwach korzystają z pomocy jasnowidzów.

W wywiadzie udzielonym w 2011 roku Sokołowski wskazywał, że to bliscy zaginionych szukają pomocy u jasnowidzów i przekazują te informacje funkcjonariuszom prowadzącym sprawę. "Jeśli są ona zbieżne z naszymi wersjami śledczymi, to wtedy je sprawdzamy, jeśli nie, to nie" - informował.

Sokołowski zdradził, że analiza spraw, w których pojawiały się informacje od jasnowidzów, wykazała, że ich skuteczność "liczona jest w granicach błędu statystycznego".

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Miejsce spoczynku 8-letniego Kamilka przykrył dywan białych kwiatów. W ostatnią drogę odprowadziły chłopca nieprzebrane tłumy. Widok chwyta za serce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lech Wałęsa wyznał bez ogródek, czego boi się najbardziej. Poruszające przemyślenia byłego prezydenta w sieci. Zdecydował się na publiczną spowiedź

O tym się mówi: Ksiądz Sebastian Picur zabiera głos w sprawie Kamilka z Częstochowy. Mówi o karze dla oprawcy