Jak przypomina portal "Goniec", lada dzień rusza sezon komunijny. W tym czasie tradycją stało się, że goście dzieci przystępujących po raz pierwszy do komunii obdarowują je podarkami. Także księża dostają wyraz wdzięczności od rodziców dzieci pierwszokomunijnych, który ma zwykle bardzo materialny wymiar. Jeden z duchownych postanowił wskazać rodzicom, co mogą ofiarować w darze. Kwota robi wrażenie.

Podarunki nie tylko dla dzieci pierwszokomunijnych

W wielu polskich kościołach od lat przy okazji Pierwszej Komunii Świętej rodzice dzieci przystępujących do sakramentu po raz pierwszy wręczają księdzu podarunek. Ma on być formą podziękowania za trud, jaki kapłan włożył w przygotowanie dzieci do tego ważnego dnia.

Podarunek wręczany jest zarówno w formie pieniędzy zebranych przez rodziców, jak i ufundowania kielicha mszalnego lub ornatu. Ksiądz z jednej z wrocławskich parafii zdecydował się na coś nieco bardziej wyszukanego. Rodzice przeżyli niemały szok, słysząc sumę podarku.

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Kwota podarunku dla księdza robi wrażenie

We wspomnianej parafii po raz pierwszy komunię świętą przyjmie zaledwie 20 dzieci. Ich rodzice dowiedzieli się od księdza, że w podziękowaniu mogliby ufundować nowe nagłośnienie do kościoła, którego łączny koszt to około 14 tysięcy złotych.

Oznaczałoby to konieczność złożenia datku w kwocie 700 złotych dla każdego rodziny dziecka pierwszokomunijnego. Kwota naprawdę robi ogromne wrażenie, tym bardziej w dobie szalejącej inflacji, która drenuje nasze portfele.

Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski
Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski
Pierwsza komunia/YouTube @Karol Krajewski

Co o tym sądzicie? Spotkaliście się z czymś podobnym?

To też może cię zainteresować: 6-letnia dziewczynka wróciła zalana łzami do domu. Matka dziewczynki nie kryła oburzenia zachowaniem katechetki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularny w sieci duchowny mówi o Pierwszych Komuniach Świętych. Stawia sprawę jasno. "Trzeba to uciąć"

O tym się mówi: Serce 16-latka niespodziewanie się zatrzymało. Lekarze byli pewni, że przegrali walkę o jego życie. To, co stało się potem, wszystkich zaskoczyło