Jak podaje portal "Super Express", do niecodziennego wydarzenia doszło najprawdopodobniej w styczniu tego roku. 16-letni Sammy Berko z Missouri City (Texas, USA). Chłopak wybrał się na ściankę wspinaczkową. Tuż po tym, jak doszedł na samą górę, jego ciało bezwładnie zawisło na linie. Lekarze walczyli o życie chłopaka przez 2 godziny. Bezskutecznie. To, co stało się później, wprawiło wszystkich w osłupienie.

Serce 16-latka nagle się zatrzymało

Sammy Berko wybrał się na ściankę wspinaczkową. Nic nie zapowiadało dramatu, do którego doszło, kiedy udało mu się dojść na szczyt. 16-latek po naciśnięciu dzwonka znajdującego się na górze, bezwładnie zawisł na linie. Obserwatorzy myśleli najpierw, że chłopak żartuje, ale kiedy nie reagował na nawoływania, zorientowali się, że coś jest nie tak.

Kiedy sprowadzono go na dół, okazało się, że serce nastolatka się zatrzymało. Obecni na miejscu świadkowie zaczęli reanimować chłopaka. Resuscytację przęjęli od nich ratownicy medyczni, a po przewiezieniu go do szpitala, lekarze.

Próby przywrócenia krążenia trwały u Sammy'ego 2 godziny. Kiedy nie przynosiły one żadnych skutków, lekarze przekazali rodzicom nastolatka najgorszą z możliwych wiadomości. "Przykro nam, ale odszedł" - mieli usłyszeć rodzice 16-latka.

Cud, a może medyczny błąd?

Rodzice Sammy'ego chcieli się z nim pożegnać. Płakali nad ciałem syna, modląc się. Niespodziewanie ojciec chłopaka krzyknął, że "on się rusza". Zamieszanie zaalarmowała lekarzy, którzy potwierdzili, że Sammy wrócił do żywych. Lekarze nie kryli zaskoczenia, jego ocknięciem się.

Ich zaskoczenie budził również fakt stosunkowo niewielkich uszkodzeń, jakich doznał mózg chłopaka po długotrwałym niedotlenieniu. Sammy nie pamiętał nic z tego feralnego dnia i na nowo musiał nauczyć się chodzić.

Sammy Berko/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko/YouTube @TrendingMailBox

Późniejsze badania wykazały, że zatrzymanie krążenia u Sammy'ego miało związek z utajoną wadą serca.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Marta Kaczyńska zdradziła, jak zwracał się do niej ojciec. To dziwne przezwisko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wygląda miejsce spoczynku Violetty Villas. Artystki nie ma z nami od 12 lat. Liczni fani piosenkarki robią, wiele aby ocalić ją od zapomnienia

O tym się mówi: Poruszający moment podczas Fryderyków 2023. Ewa Bem ze łzami w oczach