Jak przypomina portal "Goniec", wielkimi krokami zbliża się tegoroczny sezon komunijny. Temat Pierwszej Komunii Świętej od lat budzi wiele emocji. Dzieje się tak głównie za sprawą oprawy samej uroczystości, która zaczęła przypominać małe wesele, a także prezentów wręczanych dziecku w tym wyjątkowym dniu. Głos w sprawie postanowił zabrać ksiądz Rafał Główczyński. Duchowny stawia sprawę jasno. Poznajcie szczegóły!

Oprawa Pierwszych Komunii Świętych

Wiele osób dostrzega, że w trakcie Pierwszych Komunii Świętych aspekt duchowy tego dnia zepchnięty zostaje na margines, eksponując wymiar materialny. Odpowiedzialność za to spada niestety na nas dorosłych.

Wielu duchownych (choć nie tylko) zwraca uwagę, że coraz częściej Pierwsza Komunia Święta przypomina wesele. Nie chodzi tylko o stroje dzieci przystępujących do sakramentu, ale także o wystawność przyjęć pierwszokomunijnych i imponujące drogie prezenty.

Wśród kapłanów, którzy z niepokojem patrzą na to, w co zmienia się uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej, jest ks. Rafał Główczyński. "Ksiądz z osiedla" stawia sprawę jasno.

Pierwsza Komunia/Youtube @Józef Ledziński
Pierwsza Komunia/Youtube @Józef Ledziński
Pierwsza Komunia/Youtube @Józef Ledziński

Ks. Rafał Główczyński mówi dość

W rozmowie z portalem "O2" duchowny podkreśla, że dzieci zbyt dużą uwagę przywiązują do prezentów, jakie otrzymują z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Podkreśla, że nie raz zdarza się, że podarek, który nie do końca spodoba się dziecku, potrafi go pozbawić całej radości z dnia. "Ksiądz z osiedla" nie ma wątpliwości, że to jak najszybciej powinno się skończyć.

"Trzeba to uciąć!" - stwierdza stanowczo ks. Główczyński, dodając, że to my dorośli powinniśmy zadbać o to, żeby dziecko wiedziało, co tego dnia jest najważniejsze. "Najlepiej, gdyby dorośli porozmawiali z rodziną, by nie przesadzali z prezentami" - dodaje.

Ksiądz Rafał Główczyński/YouTube @Ksiądz z osiedla
Ksiądz Rafał Główczyński/YouTube @Ksiądz z osiedla
Ksiądz Rafał Główczyński/YouTube @Ksiądz z osiedla

Przypomina, że odpowiednimi prezentami z tej okazji będą np. Pismo Święte, medalik, czy krzyżyk.

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Sławomir Świerzyński usłyszał wyrok. W tle wykorzystanie wizerunku Jana Pawła II. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe odkrycie Sióstr Franciszkanek. Zakonnice natychmiast zaopiekowały się maleńkim dzieckiem. Malec trafił do okna życia bez żadnych rzeczy

O tym się mówi:Smutne wieści dla wszystkich fanów polskiego kina i teatru. Nie ma już wśród nas znanego i lubianego aktora. Odszedł w wieku 94 lat