Jak przypomina portal "Pomponik", lider discopolowego zespołu Bayer Full nie może narzekać na brak propozycji, które przekładają się na spore zarobki. Sławomir Świerzyński chętnie próbuje swoich sił nie tylko w muzyce, ale i w interesach, choć jak się okazuje, nie zawsze wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Żyłka do interesów

Sławomir Świerzyński dał się poznać nie tylko jako muzyk disco polo, ale także człowiek ze smykałką do interesów. Niestety nie zawsze były one w pełni legalne. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli do wyroku, który w sprawie Świerzyńskiego wydał sąd.

Świerzyński miał dostać od Hagi Polska demonstracyjne próbki filmów poświęconych Janowi Pawłowi II i uznał, że automatycznie nabył do nich prawa i może nimi w sposób dowolny dysponować.

Film był jednym z elementów pakietu, jaki dołączono do kompletów pościeli, jakie sprzedawano seniorom. Za 30 pakietów Świerzyński otrzymał 14 751 złotych. Prezes Hagi Film postanowił wystąpić z pozwem, uznając zachowanie muzyka za zwykłą kradzież. Świerzyński został uznany winnym naruszenia praw autorskich i czerpania korzyści majątkowej z cudzej własności.

Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja
Sławomir Świerzyński/YouTube @Superstacja

Wyjątkowo bulwersujące

Dla wielu osób wyjątkowo bulwersując jest to, że Świerzyński z premedytacją wykorzystywał autorytet i wizerunek Jana Pawła II do naciągania seniorów. Muzyk nie raz zdecydował się żerować na naiwności innych. Wystarczy wspomnieć choćby jego wielką karierę w Chinach, która nie była niczym innym, jak jedną wielką mistyfikacją.

Piosenka z przetłumaczonymi na język chiński przebojami zespołu Bayer Full faktycznie powstała, choć wcale nie z myślą o chińskim rynku muzycznym, ale naszym krajowym podwórku. "Gazeta Wyborcza" dotarła do sinologa Krzysztofa Darewicza, który tłumaczył teksty zespołu. Mężczyzna zdradził, co usłyszał od Świerzyńskiego.

"Słyszałem od niego na odchodne, że więcej zarobi w Polsce na tej chińskiej ściemie. Bezczelnie odsłonił swoje prawdziwe oblicze" - powiedział Darewicz.

Sławomir Świerzyński Bayer Full/ YouTube
Sławomir Świerzyński Bayer Full/ YouTube
Sławomir Świerzyński Bayer Full/ YouTube

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Takiego Andrzeja Dudę niewielu z nas pamięta. Fotografia prezydenta robi w sieci prawdziwą furorę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe odkrycie Sióstr Franciszkanek. Zakonnice natychmiast zaopiekowały się maleńkim dzieckiem. Malec trafił do okna życia bez żadnych rzeczy

O tym się mówi:Smutne wieści dla wszystkich fanów polskiego kina i teatru. Nie ma już wśród nas znanego i lubianego aktora. Odszedł w wieku 94 lat