Jak podaje portal "Goniec", wiele osób przystępujących do sakramentu spowiedzi doświadczyło w trakcie spowiedzi traumy. Jedną z nich jest 13-latka, która po słowach księdza odeszła od konfesjonału ze łzami w oczach. Co się wydarzyło?

Traumatyczna spowiedź

Aby móc w pełni uczestniczyć w mszy świętej, wierni kościoła katolickiego muszą regularnie przystępować do sakramentu pokuty. Przystępowanie do sakramentu pokuty wymagane jest co najmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym. Spowiedź poprzedza też m.in. chrzest dziecka (rodzice i chrzestni), ślub i pierwszą komunię.

Wiele osób świadomie rezygnuje ze spowiedzi, zwykle po traumatycznych przeżyciach, jakie zgotowali im księża w konfesjonale. Coraz częściej dotyczy to dzieci i młodzieży. Postawa księdza zaważyła też na stosunku do kościoła 13-latki, której spowiedź skończyła się łzami i brakiem rozgrzeszenia.

Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl

Dramatyczny finał spowiedzi

Jedna z użytkowniczek Twittera postanowiła opowiedzieć, co spotkało jej wówczas 13-letnią córkę w trakcie spowiedzi. Duchowny miał powiedzieć nastolatce, że "powinna spowiadać się, jak dorosła kobieta, a nie jak dziecko". Na tym się nie skończyło. Ksiądz odmówił nastolatce rozgrzeszenia.

Jak wskazuje jej matka, obecnie jej córka (dziś mająca 21 lat) na dobre odsunęła się od Kościoła katolickiego, czego powodów upatruje właśnie w tamtym trudnym doświadczeniu sprzed lat. Autorka postu postawiła pytanie, "ciekawe, co [duchowny - przyp. red.] chciał usłyszeć?".

Wpis dotyczący spowiedzi/Twitter @Renata-Pyzata
Wpis dotyczący spowiedzi/Twitter @Renata-Pyzata
Wpis dotyczący spowiedzi/Twitter @Renata-Pyzata

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Tyle za swój występ inkasuje zespół Boys. Kwota robi ogromne wrażenie. Takimi zarobkami nie pochwali się nawet najlepszy polski napastnik

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Antek Królikowski nie zostawił bez komentarza słów Miśka Koterskiego na swój temat. Padły mocne zarzuty

O tym się mówi: Karolina Pisarek nie przebiera w słowach. Nie zostawiła na Michale Wiśniewskim suchej nitki. "Chciał wyjść na bohatera w świecie mediów"