Jak przypomina portal "Super Express", w Wielkanocny Poniedziałek przypadała 13. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęła cała delegacja lecąca na obchody upamiętniające zbrodnię katyńską. Wśród ofiar była ówczesna para prezydencka - Lech i Maria Kaczyńscy. Z okazji rocznicy ich jedyna córka zdobyła się na wyjątkowo poruszający gest.

To już 13. lat

Marta Kaczyńska w katastrofie smoleńskiej straciła oboje rodziców. Para prezydencka leciała, aby uczcić pamięć i oddać hołd zamordowanym w Katyniu Polakom. Niestety samolot, którym lecieli, rozbił się pod Smoleńskiem. Nie przeżyła żadna z 96 osób znajdujących się na pokładzie feralnego lotu.

Kilka dni po tragedii ciała Lecha i Marii Kaczyńskiej spoczęły w krypcie na Wawelu, a parę prezydencką żegnały tysiące osób. W tym roku rocznica katastrofy smoleńskiej przypadała w drugi dzień świąt, dlatego zdecydowano się przełożyć oficjalne obchody o tydzień.

Marta Kaczyńska upamiętniła rodziców

O rocznicy śmierci swoich rodziców pamiętała Marta Kaczyńska, która w 10 kwietnia zamieściła w swoich mediach społecznościowych zdjęcie pary prezydenckiej. Fotografia zamieszczona przez Kaczyńską została zrobiona w 2008 roku w trakcie wizyty Kaczyńskich we Francji.

Pod postem Marty Kaczyńskie pojawiły się głosy wsparcia. "Czas upływa, ale wciąż nie mogę przywyknąć do tego, że tej cudownej pary nie ma już z nami" - czytamy w jednym z komentarzy pod wspólnym zdjęciem Lecha i Marii Kaczyńskiej. "Wielka strata dla Polski i Polaków, że nie ma ich wśród nas" - dodała inna z komentujących osób.

Was też poruszył gest Marty Kaczyńskiej?

To też może cię zainteresować: Dzieciństwo Karola Wojtyły nie było usłane różami. Pamiątkę po bracie trzymał w Watykanie do końca swoich dni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP po raz kolejny dało popis. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Ten wywiad zapamiętają na zawsze

O tym się mówi: Jerzy Kryszak powiedział, co myśli o Agacie Kornhauser-Dudzie. Czy pierwsza dama będzie zadowolona z takiej oceny