Jak przypomina portal "Pomponik", Iwona Wieczorek zaginęła 13 lat temu, a sprawy jej zniknięcia do tej pory nie udało się rozwiązać. Śledczy wciąż prowadzą dochodzenie, sprawdzając kolejne tropy, szukając nowych śladów. Inspektor Marek Dyjasz, który przed laty prowadził śledztwo dotyczące zaginięcia nastolatki, wskazuje, że wie, kto jest winny jej śmierci.

Zaginięcie, którym żyła cała Polska

Do zaginięcia Iwony Wieczorek doszło 17 lipca 2010 roku. Kamery monitoringu ostatni raz zarejestrowały ją o godzinie 4:12 w pobliżu wejścia na plażę oznaczonego numerem 63. 19-latka szła wówczas w kierunku swojego domu. Później ślad po niej zaginął i do dziś nie udało się ustalić, co właściwie się wydarzyło.

Nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak wskazywał, że dziewczyna mogła zostać wciągnięta do samochodu w okolicach wyjścia z Parku Reagana. Za kierownicom mógł znajdować się jego zdaniem były chłopak Iwony Wieczorek i jednocześnie jej kuzyn. Paweł G., bo o nim mowa, dość mocno gubił się w zeznaniach, co budziło podejrzenia.

Dziennikarz nie miał wątpliwości, że Iwona Wieczorek znała osobę, która stoi za jej zniknięciem.

Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara
Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara
Iwona Wieczorek / YouTube: Zbrodnia Ikara

"Co mówi nam telefon Iwony Wieczorek"

W programie "Uwaga!" emitowanym na antenie TVN ukazał się niedawno materiał zatytułowany "Co mówi nam telefon Iwony Wieczorek?". Dziennikarze starali się odtworzyć przebieg wydarzeń tamtej feralnej nocy.

Dowiedzieliśmy się, że w sprawie 40 osób przebadanych zostało za pomocą wariografu i żadna z nich nie przeszła pomyślnie tego testu. Były inspektor Marek Dyjasz w rozmowie z portalem "Onet" zdradził, że spore grono osób przesłuchanych w sprawie, po prostu kłamało.

"W późniejszych przesłuchaniach niektóre osoby próbowały nadbudowywać pewne luki, które miały w pamięci. A niektórzy po prostu kłamali i robili to od początku" - przekazał były policjant, dodając, że doświadczenie policyjne nauczyło go, że w nierozwiązanych sprawach, winny pojawia się w pierwszym tomie akt. Tak może być i w tym przypadku.

Iwona Wieczorek/Youtube @FAKT24
Iwona Wieczorek/Youtube @FAKT24
Iwona Wieczorek / YouTube @Fakt 24

Myślicie, że poznamy kiedyś odpowiedź na pytanie o to, co stało się z Iwoną Wieczorek?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz powiedziała, co naprawdę myśli o TVP. Czy gwiazda zapłaci za swoje słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mija kolejna rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Światło dzienne ujrzały nieznane fakty dotyczące pochówku artysty

O tym się mówi: To jeden z częściej popełnianych grzechów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że go popełniają. O czym mowa