Jak przypomina portal "Radio Zet", w minioną niedzielę Halvor Egner Granerud odebrał Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Norweg podzielił się radością z wygranej w mediach społecznościowych. Na jego wpis zareagował Dawid Kubacki, który w pierwszej połowie sezonu był liderem klasyfikacji głównej.

Walka o Kryształową Kulę

Dawid Kubacki ma za sobą najbardziej udany sezon zimowy. Polski skoczek przez 17 konkursów nosił żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej, jego największy rywal przez 15. Pierwsza połowa sezonu należała do Kubackiego, choć Granerud systematycznie niwelował stratę, wyprzedzając naszego reprezentanta.

"Przez jakiś czas dużą trudność sprawiała mi zmiana nastawienia i przekonanie samego siebie, że mogę go pokonać [Dawida Kubackiego]. Skakał wyraźnie lepiej, więc było to naprawę trudne" - powiedział w wywiadzie udzielonym w Planicy, gdzie odebrał Kryształową Kulę. Dodał, że wiele kosztowało go to, żeby znaleźć się na szycie.

Pewny zdobycia kryształowej kuli Granerud był już na finiszu turnieju Raw Air w Vikersund. To właśnie wtedy z rywalizacji wycofał się Dawid Kubacki, który mógł jeszcze zagrozić Norwegowi. Niestety ze względu na zły stan zdrowia żony, Polak musiał zakończyć sezon wcześniej, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w generalce.

Dawid Kubacki pogratulował swojemu największemu rywalowi

Po ostatnich zawodach Pucharu Świata Granerud podziękował wszystkim rywalom za "walkę i motywację do skakania o kilka metrów dalej". Pod postem Norwega zaroiło się od komentarzy. Jeden z nich zostawił Dawid Kubacki.

"Gratulacje. W pełni zasłużone" - napisał Dawid Kubacki.

Polski skoczek w pierwszym wywiadzie od ogłoszenia rezygnacji ze startów, przyznał, że zakończony sezon był dla niego bardzo udany, choć nie zakończy go na lokacie, na którą liczył, to nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zapowiedział, że choć będzie starał się być większym wsparciem dla żony, to postara się to pogodzić z powrotem do startów i treningów.

My też mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli zobaczyć Dawida Kubackiego na belce startowej.

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis mówi o powodach rozstania z Kingą Rusin. Wskazał, kto był winny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nigdy nie kochałam swojego męża. Kiedyś moja macocha wydała mnie za mąż na siłę i zrujnowała mi całe życie

O tym się mówi: Piotr Żyła opowiedział o poważnych problemach ze zdrowiem, jakie go dotknęły. "Nigdy nie byłem tak chory"