Reporter portalu "Goniec" postanowił przeprowadzić uliczną sondę, dotyczącą kwestii opodatkowania kościoła. Temat ten budzi wśród Polaków wiele emocji, niestety nie zawsze pozytywnych. To nagranie jest na to najlepszym dowodem.

Czy Kościół powinien zostać opodatkowany?

Na pytanie o to, czy kościół powinien zostać opodatkowany, pierwsi rozmówcy reportera odpowiedzieli "stanowczo nie". "Ja płacę podatek i kościół zapłaci jeszcze raz podatek, to jest chore" - stwierdziła z przekonaniem starsza kobieta, biorąca udział w ulicznej sądzie, dodając, że młodzi ludzie nie powinni w ogóle "wychodzić z takimi pytaniami na ulicę".

Wspomniana kobieta potraktowała to pytanie w kategoriach ataku na Kościół, czy wręcz na samego Boga i stwierdziła, że młodzi jak będą umierać, to wtedy dopiero zwrócą się ku Stwórcy.

Gorący temat

Inna z biorących w ankiecie kobiet miała odmienne zdanie. Przyznała, że tak, jak wszyscy i Kościół powinien płacić podatki. Dodała też, że od dłuższego czasu nie dorzuca się do kościelnej składki. Zapytana o powody takiej decyzji przyznała, że powodem jest duże upolitycznienie kościoła.

Kolejna kobieta podkreśliła, że Kościół powinien móc się utrzymywać z datków przekazywanych przez wiernych należących do wspólnoty, a nie z budżetu państwa.

Co na to internauci?

W komentarzach pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci opowiadali się za tym, żeby kościół i jego przedstawiciele płacili podatki, tak jak wszyscy inni obywatele naszego kraju.

"Moim zdaniem wszyscy bez wyjątku powinni płacić podatki nie ma żadnego tłumaczenia" - czytamy w jednym z komentarzy. "Ja jestem za opodatkowaniem plus kasy fiskalne w każdej parafi" - dodał kolejny internauta.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz nie ma wątpliwości, że podjęła złe decyzje. Jedną z nich miał być rozwód z Maciejem Kurzajewskim. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Chylińska nie mogła już dłużej milczeć. Artystka opowiedziała fanom o trudnym położeniu, w jakiej się znalazła

O tym się mówi: Julia Faustyna poddała się testom DNA. Czy udało się potwierdzić ostateczną tożsamość dziewczyny podającej się za zaginioną Madeleine McCann