Jak donosi portal "Goniec", senatorzy mają się niebawem zająć projektem dotyczącym dodatku dla tych małżeństw, które będą mogły pochwalić się odpowiednio długim stażem. Do zgarnięcia byłoby nawet 8 tysięcy złotych!

500 plus dla małżeństw, to już nie aktualne

Jakiś czas temu głośno było o propozycji wprowadzenia dodatku 500 plus dla małżeństw z długim stażem. Projekt upadł jednak już na etapie prac, jakie prowadzili pracownicy ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Obywatele nie przestają walczyć o to, żeby docenić, także finansowo, małżeństwa z długim stażem, które w czasach coraz częstszych rozwodów, są wyjątkową wartością. Przygotowano więc petycję, która jakiś czas temu wpłynęła do Senatu i niebawem będzie rozpatrywana przez zasiadających w nim polityków.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności360

"Małżonkowie o długim stażu powinni otrzymywać świadczenie rodzinne na podobieństwo tzw. emerytury honorowej otrzymywanej przez 100-latków" - postulują pomysłodawcy petycji w uzasadnieniu.

Dodatek sięgający nawet 8 tysięcy złotych!

Jeśli projekt przejdzie cały proces legislacyjny, co wcale nie jest pewne, na dodatkowe środki finansowe mogliby liczyć małżonkowie, którzy w związku małżeńskim spędzili co najmniej pół wieku. Co ważne, im wyższy byłby ów staż, tym wyższy miałby być dodatek. Jego wysokość wzrastałaby o 500 złotych za każde kolejne 5 lat.

Oznaczałoby to, że po osiągnięciu raczej niewyobrażalnego stażu 80 lat, małżonkowie otrzymywaliby świadczenie w kwocie 8 tysięcy złotych! Aby otrzymać pieniądze, należałoby złożyć stosowny wniosek z dołączonym do niego aktem małżeństwa z Urzędu Stanu Cywilnego, które potwierdzałoby długość trwania małżeństwa.

Warto pamiętać, że sam fakt zajęcia się projektem przez senatorów, nie stanowi jeszcze gwarancji, że postulowane zmiany wejdą kiedykowliek w życie.

Pieniądze/YouTube @Świat Wokół Nas
Pieniądze/YouTube @Świat Wokół Nas
Pieniądze/YouTube @Świat wokół nas

Myślicie, że niebawem możemy spodziewać się jakiejś formy wsparcia najdłuższych stażem małżeństw? Co sądzicie o takim pomyśle?

To też może cię zainteresować: Odeszła wyjątkowa aktorka, której udało się podbić serca widowni. Miała zaledwie 50 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Ojciec żąda ode mnie alimentów. Nie rozumiem, przecież to on porzucił mamę, za nim przyszłam na świat

O tym się mówi: Justyna Żyła pokazała zdjęcie ze znanym skoczkiem. Wiele osób nie ma pojęcia, co tak naprawdę łączy tę dwójkę