Jak podaje portal "Super Express", w wieku zaledwie 50. lat odeszła Barbara Lityńska. Była jedną z najpopularniejszych aktorek z zespołem Downa. Pokochały ją miliony Polaków. Niestety widzowie nie będą już mieli okazji podziwiać jej talentu.

Nie żyje Barbara Lityńska

Barbara Lityńska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek z zespołem Downa. Widzowie pokochali ją za rolę Matyldy w serialu "Głęboka woda". Od kilku lat współpracowała też z Teatrem 21, który został stworzony przez osoby z zespołem Downa. To właśnie Teatr 21 podał informację o śmierci Basi Lityńskiej.

"Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z Wami najsmutniejszą wieścią, że Nasza Najdroższa i Niezastąpiona Aktorka, Poetka i Rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano. Barbaro, Basiu, Baśka - zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata" - czytamy w poruszającym wpisie z poniedziałku 13 marca.

"Uśmiech do życia"

Wielbiciele teatru mieli też okazję zobaczyć Basię Lityńską w Teatrze Niezwykłym Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. W swoim dorobku miała także współpracę z zespołem Mazowiacy. Na Scenie Lubelskiej wystąpiła w spektaklu "Święty Market".

Lityńska pracowała, jako pomoc kuchenna w synagodze, a także poświęcała się opiece nad dziećmi. W jednym z wywiadów podkreśliła, że włożyła dużo pracy w to, żeby móc funkcjonować normalnie, pomimo choroby. Dodawała, że dużo zawdzięcza swojej mamie, która zawsze starała się, żeby jej życie było w miarę normalne.

W 2021 roku Barbara Lityńska przeżyła prywatną tragedię. W tragicznych okolicznościach zmarł jej ojciec - znany opozycjonista Jan Lityński. Mężczyzna wskoczył do rzeki, żeby ratować swojego ukochanego psa. Zginął, kiedy załamał się pod nim lód.

Barbara Lityńska/YouTube @OKO.press
Barbara Lityńska/YouTube @OKO.press
Barbara Lityńska/YouTube @OKO.press

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Barbary Lityńskiej składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Kobieta wyraziła chęć zostania dawcą narządów. Duchowny jasno dał do zrozumienia, co myśli na ten temat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kiedy Maria straciła swojego męża, jej świat rozpadł się na kawałki. Po jakimś czasie zakochała się, jednak jej syn był przeciw

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z jednej z polskich świątyń. Zachowanie nastolatka widocznego na filmie, nie mieści się w głowie