Jak informuje portal "O2", właściciel zakładu pogrzebowego, choć przebywał na zwolnieniu lekarskim, przychodził do pracy. Na jego nieszczęście postanowili go skontrolować pracownicy ZUS. Chcąc ukryć się przed nimi, mężczyzna zamknął się w trumnie! Poznajcie szczegóły!

Kontrole zwolnień lekarskich

Kontrole pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich, to jedno z zadań pracowników z ZUS. W ich trakcie ustala się, czy pracownik korzystający z L-4, wykorzystuje je w sposób prawidłowy i nie podejmuje w tym czasie choćby pracy zarobkowej. Wiele takich kontroli kończy się koniecznością zwrócenia zasiłku chorobowego wypłaconego przez ZUS.

Pracownicy ZUS przyszli z kontrolą do właściciela zakładu pogrzebowego, który korzystał ze zwolnienia lekarskiego. Takiego obrotu spraw kontrolerzy z pewnością się nie spodziewali. Mężczyzna próbował się przed nimi ukryć, a na swoją kryjówkę wybrał trumnę. I zapewne, żaden z kontrolerów nie zdecydowałby się na otwieranie trumien, gdyby nie jeden szczegół.

Kryjówkę kontrolowanego mężczyzny odkryto tylko dlatego, że mężczyzna nie był w stanie powstrzymać kaszlu. Dzięki temu kontrolerom udało się trafić na jego ślad. Ta nietypowa zabawa w chowanego skończyła się dla mężczyzny wstrzymaniem wypłaty chorobowego.

Ostatnie pożegnanie/YouTube @Senioralna
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Senioralna
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Senioralna

Przyłapani na pracy

Co ciekawe, przypadek właściciela zakładu pogrzebowego nie jest jedyny. Wśród osób, którym kontrolerzy udowodnili pracę w trakcie korzystania ze zwolnienia chorobowego, był m.in. lekarz, udzielający porady medycznej, a także nauczycielka, która prowadziła zajęcia zdalnie.

Wstrzymaniem wypłaty zasiłku chorobowego skończyła się także kontrola kosmetyczki, która przebywając na L4, brała udział w szkoleniu.

Zwolnienie lekarskie/YouTube @ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zwolnienie lekarskie/YouTube @ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zwolnienie lekarskie/YouTube @ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Co sądzicie o kreatywnej kryjówce właściciela wspomnianego zakładu pogrzebowego?

To też może cię zainteresować: Fani Magdy Narożnej nie kryją zachwytu. Piosenkarka pochwaliła się spektakularną metamorfozą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Raz w życiu odważyła się skrytykować synową. To wystarczyło, by straciła kontakt z synem i wnuczką na 15 lat

O tym się mówi: Dawid Narożny znów o sobie przypomniał. Były mąż Magdy Narożnej nie zostawił na niej suchej nitki. O co poszło tym razem