Jak podaje portal "Super Express", Danuta Wałęsa doczekała się wyjątkowego wyróżnienia. Dumy nie kryje szczególnie Jarosław Wałęsa, który nie ukrywa, jak bardzo jest związany z matką. Na uroczystości żona legendarnego przywódcy Solidarności zachwycała. Poznajcie szczegóły!

Danuta Wałęsa z honorowym obywatelstwem

Danuta Wałęsa wiele lat żyła w cieniu swojego męża, który stał się twarzą Solidarności i oporu przeciw komunistycznym władzom. Z cienia Lecha Wałęsy wyszła dopiero wtedy, kiedy ukazała się jej biografia. Teraz Danuta Wałęsa po raz kolejny znalazła się w centrum zainteresowania w związku z nadaniem jej tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.

Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla samej wyróżnionej, ale także dla jej bliskich. Dumy nie krył jej syn Jarosław, który w mediach społecznościowych pogratulował swojej mamie. Do wpisu dołączył zdjęcie z nadania tytułu byłej pierwszej damie.

W trakcie uroczystości Danuta Wałęsa zachwyciła swoją stylizacją. Postawiła na klasyczną i zawsze elegancką czerń, którą przełamała fuksjowym akcentem.

Honorowy tytuł dla żony Lecha Wałęsy

Uchwała o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska została przyjęta przez miejskich radnych w sierpniu ubiegłego roku. Inicjatywa wyszła od klubów Koalicji Obywatelskiej oraz Wszystko dla Gdańska. Radni mogli liczyć na pełne poparcie ze strony prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Zarządzająca Gdańskiem Dulkiewicz stwierdziła wówczas, że wyróżnienia Danuty Wałęsy, jest podkreśleniem roli, jaką odegrał kobiety w przemianach ustrojowych, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym i demokratycznym kraju.

Nadanie tytułu nastąpiło w poniedziałek 6 lutego bieżącego roku w Dworze Artusa podczas obrad LVIII sesji Rady Miasta Gdańska. Laudację na cześć byłej pierwszej damy wygłosiła Krystyna Janda.

Reakcja Lecha Wałęsy

Po tym, jak przyjęto uchwałę o nadaniu Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska, Lech Wałęsa udzielił wywiadu "Super Expressowie", w którym nie krył zaskoczenia tego rodzaju wyróżnieniem dla swojej żony, przyznając jednocześnie, że jest bardzo szczęśliwy z tego powodu.

Stwierdził też, że jego żona powinna dostać nagrodę finansową "za pomoc i całokształt życia". Zdaniem byłego prezydenta nagroda powinna sięgać nawet 100 tysięcy złotych.

Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy

Pani Danucie Wałęsie serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

To też może cię zainteresować: Dziennikarz zapytał o ojca Tadeusza Rydzyka. Seniorzy nie przebierali w słowach mówiąc o kontrowersyjnym duchownym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szczere wyznanie Małgorzaty Sochy. Okazuje się, że działalność w sieci jest nieodłącznym elementem jej życia

O tym się mówi: Nad jednym z polskich miast pojawiły się samoloty F-16. Wiadomo, co było powodem przelotu myśliwców