Jak podaje portal "O2", mieszkańcy Warszawy mieli okazję zobaczyć w poniedziałek przelatujące nad miastem samoloty F-16. U wielu osób widok ten wywołał spory niepokój. Na szczęście nie ma powodu do zmartwień, bo myśliwce poderwano do lotu z powodu uroczystości odbywających się na Placu Piłsudskiego.

Warszawiacy nie kryli niepokoju

Widok wojskowych samolotów nad stolicą wywołał spore poruszenie wśród mieszkańców. Trudno się dziwić tym obawom biorąc pod uwagę fakt, że za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Nad Warszawą pojawiły się cztery myśliwce F-16, co miało związek z odbywającymi się na Placu Piłsudskiego uroczystościami.

W poniedziałek 6 lutego o godzinie 14 prezydent Andrzej Duda oficjalnie przekazał dowodzenie na stanowisku Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałowi broni Wiesławowi Kukule. Rzecznik DGRSZ potwierdził, że przelot myśliwców miał związek ze wspomnianymi uroczystościami.

Prezydent Andrzej Duda nominował również generała brygady Maciej Klisza na Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nad Polską pojawił się też włoski samolot

Internauci śledzący radary nad polską przestrzenią powietrzną dostrzegli na nich włoski samolot Gulfstream G550. Przelot miał miejsce około południa. Wspomniany samolot jest latającym radarem, który wykorzystywany jest między innymi do śledzenia ruchów wroga, prowadzenia obserwacji, wywiadu i rozpoznania.

Nie pojawił się oficjalny komunikat na temat powodu przelotu maszyny, choć jak uspokajają znawcy tematu, samolot ten systematycznie patroluje wschodnią flankę NATO, co w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, nikogo nie dziwi.

A wy, mieliście okazję dostrzec któryś z tych samolotów na żywo lub na radarach?

To też może cię zainteresować: Anna i Robert Lewandowscy przyspieszyli Walentynki. Najgorętsza polska para celebruje swoją miłość nawet w dresach. Zdjęcia z randki trafiły do sieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan nie ma powodów do radości. Gwiazda TVN musi rozstać się z popularnym programem. Dyrekcja stacji podjęła kluczową decyzję

O tym się mówi: Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka w mocnych słowach o postępowaniu Mikołaja K. Wzięła w obronę matkę dzieci aktora. Powodem niepłacenie alimentów