Jak informuje portal "Super Express", zima znów zawitała do Polski. Opady śniegu notuje się w wielu regionach naszego kraju. Meteorolodzy wskazują, że już w sobotę 21 stycznia śnieg pojawi się wszędzie. Niestety musimy przygotować się na zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr mocno da się nam we znaki.

W sobotę cała Polska znajdzie się pod śniegiem

Pierwsze opady śniegu w naszym kraju pojawiły się w środę 18 stycznia. Opady pojawiają się na kolejnych obszarach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w związku z intensywnymi opadami. Obowiązują one na południowych krańcach naszego kraju. Miejscami może spaść od 20 do nawet 30 cm śniegu.

Ściana wschodnia, województwo małopolskie, część województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i śląskiego objęta została ostrzeżeniami przed możliwą gołoledzią. Niska temperatura będzie sprawiać, że opady deszczu i mokrego śniegu będą utrudniały poruszanie się po drogach i ulicach.

W sobotę będzie najgorzej?

Eksperci wskazują, że największe opady śniegu mogą pojawić się w sobotę 21 stycznia. Portal "Twoja pogoda" wskazuje, że przez nasz kraj ze wschodu na zachód będzie wędrował "cyklon z obfitymi opadami śniegu". Do tego mają pojawić się silne porywy wiatru, sięgające nawet 60 km/h. Musimy przygotować się na zawieje i zamiecie śnieżne.

Nie tylko one mogą stanowić zagrożenie. Padający w najbliższych dniach śnieg, będzie mokry, a jego waga może uszkadzać linie energetyczne i łamać gałęzie drzew. Należy uważnie śledzić prognozy pogody i wydawane przez służby ostrzeżenia.

Zawitała już do was zimowa pogoda?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Przypadkiem usłyszałam, co teściowa opowiada o mnie swojej koleżance. Zapomniała, że nie wystarczy tylko odłożyć komórkę, aby się rozłączyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Osobom urodzonym w tym znaku zodiaku, nie jest pisana długowieczność

O tym się mówi: Te banknoty straciły już ważność. Nie zapłacimy nimi w sklepie. W sprawie wydano oficjalny komunikat