Jak informuje portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w środę 18 stycznia Dom Polski Jana Pawła II w Rzymie. Modliła się równiez na grobie papieża Polaka oraz jego następcy Benedykta XVI. Zdjęcia z wizyty obiegły media.

Pierwsza dama modliła się na grobach Jana Pawła II i Benedykta XVI

W czasie pobytu w Rzymie pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Bazylikę św. Piotra, gdzie w ciszy modliła się i oddawała hołd papieżowi Janowi Pawłowi II oraz jego następcy Benedyktowi XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku.

Doczesne szczątki papieża Polaka złożone zostały w Kaplicy św. Sebastiana. Przeniesiono je tam po zakończonym procesie beatyfikacyjnym. Wcześniej złożone były w Grotach Watykańskich. Obecnie spoczywa tam ciało Benedykta XVI.

Pierwsza dama zwiedziła Bazylikę, mając okazję obcować z największymi dziełami renesansowych twórców na czele z Michałem Aniołem. Na instagramowym profilu Agaty Kornhauser-Dudy możemy zobaczyć, jak prezydentowa podziwia Pietę autorstwa wspominanego artysty.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Dom Polski Jana Pawła II

W czasie swojej wizyty żona prezydenta Andrzeja Dudy udała się z wizytą do Domu Polskiego Jana Pawła II. Budynek został ofiarowany przez Polonię i ma stanowić schronienie dla pielgrzymów z Polski, który odwiedzać będą Rzym.

W placówce znajduje się pokaźny zbiór pamiątek, jaki pozostał po trwającym 26 lat pontyfikacie papieża Jana Pawła II. Działa tu również Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II, którego celem jest prowadzenie badań nad dorobkiem Karola Wojtyły, gdy ten sprawował swój pontyfikat.

Agata Duda/Youtube @Prezydent PL
Agata Duda/Youtube @Prezydent PL
Agata Duda/Youtube @Prezydent PL

Mieliście okazję być w którymś z miejsc odwiedzonych przez Agatę Kornhauser-Dudę?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek pomnaża swój majątek w bardzo nietypowy sposób. Gwiazda ma nosa do inwestycji. To, w co na co dzień lokuje kapitał wręcz zdumiewa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Gdy mąż odciął żonę od pieniędzy, poskarżyła się mamie. Niedługo potem, wstydliwa prawda wyszła na jaw. O co poszło

O tym się mówi: Marta Manowska zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie ze szpitala. Sprawa jest bardzo poważna