Jak podaje portal "Wirtualna Polska", tegoroczny Tłusty czwartek może okazać się zaskakująco chudy. Wszystko przez szalejącą inflację i ceny pączków. Cukiernicy tłumaczą podwyżki, a klienci, patrząc na ceny pączków, przecierają oczy ze zdumienia. Ile zapłacimy za tegoroczne pączki?

Tłusty czwartek 2023

Tłusty czwartek jest świętem ruchomym, co ma związek z ruchomością Świąt Wielkanocnych. Zawsze przypada w czwartek poprzedzający Popielec. W 2023 roku będziemy obchodzić go w czwartek 16 lutego.

Tego dnia chętnie sięgamy nie tylko po pączki, ale także po faworki, nie licząc kalorii. A tych w pączku jest sporo, bo nawet 290!

Pączki/YouTube @iTV Kielce
Pączki/YouTube @iTV Kielce
Pączki/YouTube @iTV Kielce

Wyjątkowo drogi Tłusty czwartek

Szalejąca drożyzna daje nam o sobie znać na każdym kroku, co niestety nie ominie tegorocznego Tłustego czwartku. Eksperci nie mają wątpliwości, że pączki będą droższe niż rok temu. Wszystkiemu winne ceny energii elektrycznej, gazu, a także surowców takich jak mąka i cukier.

Choć ostateczne ceny tłustoczwartkowych łakoci nie są jeszcze ostatecznie znane, nie ma wątpliwości, że będzie drogo. Wielu cukierników jeszcze korzysta z zapasów, co pozwala im utrzymywać ceny, to niestety zapasy te się kończą i już niebawem będą zmuszeni podnieść ceny, tym bardziej że nadal rosną ceny energii.

Pączki/YouTube @Orchideli
Pączki/YouTube @Orchideli
Pączki/YouTube @Orchideli

Z danych szacunkowych wynika, że koszt jednego pączka może wahać się od 4 do nawet 6 złotych. Oczywiście na niższe ceny będziemy mogli liczyć w dużych sieciach handlowych, hipermarketach i dyskontach. Droższe będą łakocie sprzedawane w cukierniach i piekarniach, choć zazwyczaj są one większe.

Jakich cen pączków w tegoroczny Tłusty czwartek się spodziewacie?

To też może cię zainteresować: Ramona Rey postanowiła wystartować w eliminacjach Eurowizji 2023. Uznana piosenkarka zaprezentowała specjalną piosenkę. Czy okaże się wielkim hitem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Osobom urodzonym w tym znaku zodiaku nie jest pisana długowieczność

O tym się mówi: Dorota Wellman ma powody do świętowania. O wszystkim opowiedziała w "Dzień dobry TVN". Co się stało