Jak podaje portal "O2", Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie listów do Polaków. Korespondencja ma trafić nawet do ponad 3 milionów obywateli. Do kogo trafią listy z ZUS? Co się w nich znajdzie?

ZUS wysyła listy do Polaków

Z listów, jakie ZUS wyśle do ponad 3 milionów Polaków, dowiedzą się oni, czy na ich koncie jest nadpłata, niedopłata czy może saldo wynosi zero. W korespondencji znajdzie się także informacja na temat operacji prowadzonych na naszym koncie. Osoby, w przypadku których dojdzie do niedopłaty, zostaną poinformowane o wysokości zaległości.

Warto pamiętać, że niedopłata nie musi mieć charakteru jednorazowego, ale może być rozłożona na raty. Jak wskazuje "Super Express", niewielkie zaległości należy spłacić, zwiększając aktualne wpłaty, naliczając do nich także odsetki, jeśli takie przysługują za zwłokę. Tabloid dodaje, że płatnicy w razie jakichkolwiek wątpliwości mogą liczyć na wsparcie ze strony doradców do spraw ulg i umorzeń.

ZUS/YouTube @Aktualności 360
ZUS/YouTube @Aktualności 360
ZUS/YouTube @Aktualności 360

Niektórzy dostaną zwroty

W grupie ponad 3 milionów Polaków znajdą się również tacy, na których kontach widniała będzie nadpłata. W tym przypadku można ją uwzględnić przy obniżaniu wpłat bieżących. Można również złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych środków na rachunek bankowy.

Ważne, że zwrot może nastąpić tylko i wyłącznie na ten rachunek bankowy, który widnieje na koncie danego płatnika w ZUS. Pierwsze listy ZUS wysłał w dniu 7 stycznia bieżącego roku.

ZUS/ YouTube @Telewizja Gorzów
ZUS/ YouTube @Telewizja Gorzów
ZUS/ YouTube @Telewizja Gorzów

Aktualny stan konta każdy płatnik może sprawdzić drogą elektroniczną, logując się na własne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Otrzymaliście już list z ZUS?

To też może cię zainteresować: Fani nie kryją zaniepokojenia zdrowiem Kasi Cichopek. Skąd na twarzy aktorki wzięły się dziwne plamy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Podczas Gali Mistrzów Sportu doszło do przezabawnej wpadki. Marina musiała się gęsto tłumaczyć. Jej partnera pomylono z Wojciechem Szczęsnym

O tym się mówi: Joanna Kurowska zdradziła tajemnicę Emiliana Kamińskiego. "Mówił mi, że w Kamienicy rozmawia z duchami"