Jak przypomina portal "Super Express", rzecznik Prawa i Sprawiedliwości tuż przed świętami Bożego Narodzenia poinformował, że prezes partii przebywa w szpitalu. Uspokoił, że hospitalizacja ma charakter planowy. Później pojawiły się informacje o tym, że Jarosław Kaczyński przeszedł operację stawu kolanowego. Choć pierwsze doniesienia mówiły, że polityk święta spędzi w domu, nie sprawdziły się. Prezes Kaczyński wciąż przebywa w szpitalu. Kiedy z niego wyjdzie?

Jarosław Kaczyński nadal nie opuścił szpitala

"Super Express" wskazuje, że choć zapowiadano wyjście Jarosława Kaczyńskiego ze szpitala na środę 4 stycznia, ostatecznie pozostał on w placówce. Ważny polityk partii rządzącej wskazał w rozmowie z tabloidem, że wypis może nastąpić 5 lub 6 stycznia.

"Z tego, co wiem, Jarosław Kaczyński miał wyjść ze szpitala w środę, ale coś tam się zadziało i jeszcze nie opuścił szpitala na Szaserów" - powiedział wspomniany polityk w rozmowie z "SE", dodając, że wszyscy liczą na szybki powrót prezesa do jego obowiązków, bo sytuacja zaczyna "robić się nieciekawa".

Pod nieobecność Kaczyńskiego dochodzi do walki między poszczególnymi frakcjami, do awantur, także na tle ustawy o Sądzie Najwyższym, która ma odblokować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Stre przysłowie mówi, że "kiedy nie ma kota, myszy harcują" i właśnie do tego ma dochodzić w PiS, kiedy nad wszystkim nie czuwa lider partii.

Plany prezesa

Jakiś czas temu kuzyn Jarosława Kaczyńskiego zdradził, jakie plany ma najbliższy czas Jarosław Kaczyński. Jan Maria Tomaszewski przyznał, że prezes chciałby jak najszybciej wrócić do przerwanego przedwyborczego objazdu po Polsce.

Prezes Kaczyński miałby wrócić do zakończonego objazdu po Polsce na przełomie stycznia i lutego. Polityk wierzy, że jego wysiłki przyniosą Prawu i Sprawiedliwości kolejne wyborcze zwycięstwo.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Myślicie, że już niebawem popłyną do nas informacje o wyjściu Jarosława Kaczyńskiego ze szpitala?

To też może cię zainteresować: Dorota Wellman zdobyła się na wyjątkowo prywatne wyznanie. Nie mówi o tym szczególnie często. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Za ostatni pieniądze kupiłam zmywarkę. Nie miałam innego wyjścia. Reakcja męża mnie zaskoczyła

O tym się mówi: TVP zabrało głos w sprawie zakończenia współpracy stacji z Joanną Kurską. "Dotychczasowa forma współpracy się wyczerpała"