Jak informuje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda z pewnością nie będzie wspominał początku 2023 roku najlepiej. Jak co roku, prezydent wygłosił noworoczne orędzie, a potem zamieścił w sieci kilka bardziej prywatnych słów. Post prezydenta wywołał w sieci prawdziwą burzę. Internauci nie szczędzili przykrych słów pod adresem pary prezydenckiej. Wiele z komentarzy, jakie pojawiło się pod wpisem, nie nadaje się nawet do zacytowania.

Noworoczne orędzie prezydenta Dudy

Z okazji Nowego Roku prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu. W jego wystąpieniu nie mogło zabraknąć odniesienia do wojny, jaka toczy się za naszą wschodnią granicą. Prezydent podkreślił, że czasy, w jakich przyszło nam żyć, są wyjątkowo niebezpieczne, o czym dobitnie świadczy rosyjska agresja na Ukrainę, która przyniosła "śmierć, ból i cierpienie".

W swoim noworocznym wystąpieniu Andrzej Duda mówił także o środkach unijnych, które mogą trafić do Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Prezydent zapewnił, że chciałby, aby te środki trafiły do nas, ale zaznaczył, że nie może się to odbyć przy naruszeniu zapisów konstytucji.

Bardziej prywatnie

Orędzie nie było jedyną formą kontaktu prezydenta z Polakami. W mediach społecznościowych prezydent Duda wspólnie z żoną zamieścili nieco mniej formalne życzenia dla rodaków. Słowa pary prezydenckiej rozpętały w sieci burzę. Internauci nie szczędzili dosadnych i często przykrych słów pod adresem Dudów.

"Wraz z Agatą życzymy Państwu Szczęśliwego Nowego 2023 Roku! Niech będzie lepszy niż 2022! Niech przyniesie pokój i ukojenie! Niech oddali finansowe i gospodarcze zagrożenia! Niech uwolni od trosk o domowy budżet! Niech będzie pełen szczęścia i pomyślności dla nas wszystkich!" - napisał za pośrednictwem Twittera prezydent Duda.

Wielu internautów odwzajemniło się życzeniami szczęścia, pokoju i wszystkiego, co najlepsze. Nie brakowało jednak wpisów z mniej pozytywnym przesłaniem. Niektórzy życzyli obozowi władzy, z którego wywodzi się prezydent Duda, przegranej w nadchodzących wyborach. "Nie kompromituj Pan" - napisał jeden z internautów.

Inni dopytywali prezydenta, "kim jest Agata?", albo czy "Agata potrafi mówić?". Nie brakowało wpisów, które nie nadają się do cytowania.

Co sądzicie o reakcji internautów?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak zaliczyła potężną wpadkę podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Piosenkarka w Parku Śląskim zaskoczyła wizerunkiem. Co poszło nie tak

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Dygant nie kryje radości. Wszystkim podzieliła się z fanami. Są już nawet pierwsze zdjęcia

O tym się mówi: Edyta Górniak jasno o niesnaskach z Justyną Steczkowską. Wokalistka wyjaśniła, co czuje po latach. Wciąż ma konkretny zarzut wobec koleżanki z branży